Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 09.07.2024 do 16.07.2024

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

DIAMO

Významné životní jubileum prof. Ing. Jindřicha Láta, DrSc.

Lát

Dne 16. října 2016 oslavil 90. narozeniny nestor světového hornictví a vzácný člověk pan profesor Jindřich Lát. Již od mladých let tíhnul k hornictví a zejména k důlním strojům, v roce 1952 vystudoval Hornické inženýrství na VŠB-TU Ostrava a poté nastoupil do ostravských dolů, kde vykonával různé provozní funkce, mimo jiné hlavního inženýra na Dole Paskov. Mezi lety 1984 až 1992 vyučoval na HGF VŠB-TU Ostrava. V roce 1987 byl jmenován profesorem.

     Za svůj profesní život publikoval na 150 příspěvků v odborných vědeckých časopisech, je autorem či spoluautorem mnoha vysokoškolských skript a učebnic. Vychoval mnoho odborníků, dodnes pomůže radou či životním moudrem. I v takto pokročilém věku neustále píše do časopisu Záchranář, vydávaného HBZS Ostrava, a časopisu Uhlí – Rudy – Geologický průzkum. Vážený pane profesore, hornická obec Vám tímto děkuje za obrovský přínos pro české a světové hornictví a přeje Vám vše nejlepší k narozeninám!

Ing. Václav Dorazil, Ph.D.
absolvent HGF VŠB-TU Ostrava,
předseda Hornicko-historického
spolku pod Ralskem

[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Mgr. Michaela Hylská | Vydáno dne 22. 11. 2016 | 2007 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Ing. Václav Dorazil, Ph.D.
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server