Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2023 do 23.09.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Mládek řešil v Polsku budoucnost černého uhlí

Stříbro

Ministr průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek na své nedávné pracovní cestě do Polska jednal s několika představiteli polské vlády. Jedním z hlavních témat byla i budoucnost černouhelného sektoru.

Ve Varšavě se Mládek setkal s místopředsedou vlády a ministrem rozvoje Mateuszem Morawieckim, ministrem energie Krzysztofem Tchórzewskim, prezidentem Polské národní banky Markem Belkou a s náměstkem ministra státního majetku Henrykem Baranowskim.

     Aktuálním tématem pro obě země je těžební průmysl. Polská vláda má díky vlastnickým poměrům větší možnost ovlivnit budoucnost těžby černého uhlí než česká vláda, ale nízké ceny uhlí na trzích citelně zasáhly obě země.

„S ministrem energie Tchórzewskim jsme diskutovali celou řadu odborných témat, která mají naše země společná. Hovořili jsme o problematice přetoků elektrické energie z Německa, které zatěžují polskou i českou přenosovou soustavu. Diskutovali jsme otázku plynovodu STORK II a možnosti další diverzifikace tras produktovodů a posílení energetické bezpečnosti obou zemí. Skutečně důležitým tématem je pro obě země budoucnost černouhelného hornictví a budoucnost těžebního průmyslu. Hovořili jsme i o jaderné energetice a dalších energetických tématech. Místopředsedu vlády Mateusze Morawieckého i ministra Krzystofa Tchórzewského jsem pozval na další jednání do Prahy,“ uvedl po jednání ministr, kterého v Polsku doprovázela náměstkyně pro energetiku Lenka Kovačovská a vládní zmocněnec pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj Jiří Cienciala.

„Otevřeli jsme otázku společného postupu při prosazení případného prodloužení termínu ukončení útlumu těžby, který mohou za určitých podmínek podpořit vlády jednotlivých zemí v Evropské unii a případně i Evropská unie prostřednictvím Evropského globalizačního fondu, o pět let,“ řekl Cienciala.


| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 09. 03. 2016 | 972 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server