Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 13.04.2024 do 20.04.2024

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

DIAMO

Záchranářská ocenění udělena – blahopřejeme

Dolní Rožínka

Konec roku je příležitostí k ohlédnutí nejen za rokem právě odcházejícím, ale i ohlédnutím více do minulosti. Je také spojen s připomenutím svátku sv. Barbory, k němuž neodmyslitelně patří ocenění těch pracovníků, kteří se mimořádnou měrou podíleli a podílejí na rozvoji hornictví a báňského záchranářství. Je příležitostí morálně ocenit nezměrnou obětavost a nasazení záchranářů při záchraně lidských životů i materiálních hodnot.

V pátek 4. prosince 2015, v pietním sále expozice báňského záchranářství v ostravském Landek parku, se uskutečnil slavnostní akt předání vyznamenání Záslužného záchranářského kříže ve všech třech kategoriích. Oceněným záchranářům předával vyznamenání JUDr. Pavel Dvořák, náměstek předsedy Českého báňského úřadu. I v této elitní společnosti záchranářů jsme měli svého zástupce, pana Aloise Bednáře, zaměstnance o. z. GEAM Dolní Rožínka. Slavnostnímu aktu byli přítomni vedoucí pracovníci OKD, a. s., a HBZS Ostrava.

     Pan Bednář byl vyznamenán zlatým Záchranářským záslužným křížem za rozvoj báňské záchranné služby v rudném hornictví a aktivní přístup při záchranářských zásazích na Dole Rožná. Do báňského záchranného sboru vstoupil již v roce 1985 a stále je aktivním báňským záchranářem na ZBZS Dolní Rožínka.

Ing. Jiří Šikula, ZBZS Dolní Rožínka

[Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Mgr. Michaela Hylská | Vydáno dne 23. 01. 2016 | 1326 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server