Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 11.10.2021 do 18.10.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

uhli

Možnosti využití uhelných zásob vázaných ochrannými pilíři a celíky

ČSM

TEXT Ing. ROBERT VOCHTA, Doc. Ing. MILAN MIKOLÁŠ, Ph.D., Ing. JIŘÍ GOLASOWSKI FOTO ARCHIV RECENZOVAL Prof. Ing. IVO ČERNÝ, CSc.

ABSTRAKT
Uhlí Rudy Geologický průzkum      Zásady racionálního využití nerostného bohatství, kterým ložiska vyhrazeného nerostu černé uhlí jsou, nás vedou k nutnosti dobývání zásob vázaných v ochranných pilířích. Hlavním požadavkem na dobývací metodu při dobývání v ochranných pilířích, je eliminace vlivů poddolování na chráněnou plochu na povrchu nebo na chráněné objekty. Jednou z možných cest, kterou se dají výsledné poklesy povrchu, či jeho naklonění, přetvoření nebo zakřivení, poměrně významně minimalizovat, je využití dobývacích metod spočívajících v kontinuálním dobývání. Ve společnosti OKD, a.s. na Závodě Důl ČSM ve Stonavě se v současné době dokončuje příprava zkušebního provozu v České republice dosud neschválené dobývací metody CHODBA – PILÍŘ. Tato dobývací metoda vychází z celosvětově používané metody Room and Pillar s tím, že uzpůsobením specifickým podmínkám charakteristickým pro Ostravsko karvinský revír bude minimalizován vliv na povrch.

Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení PDF.[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Ing. Jiří Grygárek | Vydáno dne 06. 05. 2014 | 1953 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Ing.Vochta, z časopisu Uhlí-Rudy-Geologický průzkum
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server