Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 11.10.2021 do 18.10.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Slovenský prezident Ivan Gašparovič přijal zástupce hornických a hutnických cechů

Prezident Slovenské republiky Ivan Gašparovič se v pátek 10. ledna setkal již po páté se zástupci Združenia baníckych spolkov a cechov Slovenska. Přítomni byli i zástupci Sdružení hornických a hutnických spolků ČR.

Gašparovič

Prezident ve své promluvě zdůraznil, že „banícke a hutnícke remeslo je ťažká, náročná a zodpovedná práca. Baníctvo a hutníctvo patrili vždy k nesporne najvýznamnejším a aj najzaujímavejším priemyselným odvetviam v slovenskej histórii. V dejinách našej krajiny majú baníctvo a hutníctvo bohatú tradíciu, za ktorú nadobudlo veľkú úctu.“

Slovenský prezident připomenul, že obě tyto činnosti daly impulz vzniku prvního evropského společenství - Evropského společenství pro uhlí a ocel, které se stalo základem dnešní podoby evropské integrace.

     Slovenský prezident ocenil loňské aktivity Združenia baníckych spolkov a cechov Slovenska - konkrétně organizaci 15. Evropských dnů horníků a hutníků, které se konaly v červnu 2013 v Košicích.

Gašparovič

Předseda Združenia baníckych spolkov a cechov Slovenska Jaroslav Malchárek zdůraznil, že zájem hlavy státu o práci horníků a hutníků pomohl rozvoji jejich hnutí i k zlepšení názorů občanské veřejnosti na postavení hornictví ve Slovenské republice. „Podielame sa a spolupracujeme na riešení aktuálnych problémov slovenského baníctva, vážime si, že koncom minulého roka, pod vedením Ministerstva hospodárstva SR boli dokončené práce na surovinovej politike Slovenskej republiky a veríme, že prijatie tohto materiálu a hlavne jeho legislatívne závery umožnia podrobné zoznámenie sa so skutočným stavom domácich surovinových zásob a pomôžu zváženiu ich efektívneho využívania.“

Předsednictvo Sdružení hornických a hutnických spolků ČR udělilo prezidentovi SR „Medaili za rozvoj a udržování montánních tradic“. Vyjádřilo tím hlubokou úctu a uznání panu prezidentovi za jeho zájem o práci horníků a hutníků a jeho podporu zachování a rozvoji hornických a hutnických tradic.

Gašparovič

Prezident v poděkování za udělení této medaile zdůraznil, že naše státy jsou dva přátelé, kteří potřebují jeden druhého „ a baníctvo je v tomto príklad a vzor...“.

Představitelé Českého Krumlova současně při této příležitosti pozvali prezidenta Ivana Gašparoviče na 18. setkání hornických měst a obcí ČR, které se v tomto městě bude konat ve dnech 26. - 28. září 2014.


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 13. 01. 2014 | 1269 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: NOVINKY.cz Pavel David
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server