Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 11.10.2021 do 18.10.2021

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

ZA PŘÍNOS K UDRŽOVÁNÍ MONTÁNNÍCH TRADIC

Mezi oceněnými Josef Kimer z Ostravy, Zdeněk Dombrovský z Havířova a město Havířov

Kladno

Pod názvem Kladenské fedrování se uskutečnilo ve dnech 6. až 8. září v Kladně 17. setkání hornických měst a obcí ČR. Jeho součástí bylo také udílení cen Český permon osobnostem, spolkům a organizacím, které se v minulém roce zasloužily o udržování hornických tradic.

V kategorii Hornický folklor obdržel tuto cenu Karel Veselý z Chodova za celoživotní sběratelskou činnost hornických artefaktů a relikvií a jejich zpřístupňování veřejnosti.

     Český permon 2013 v kategorii Záchrana technických památek byl udělen Montánní společnosti Praha, za záchranu a zpřístupnění pro veřejnost bývalého železnorudného dolu a části navazujících důlních děl v Mníšku pod Brdy. V kategorii Počin roku obdrželo tuto cenu statutární město Havířov za vybudování stálé expozice o hornictví na území města.

Za celoživotní dílo věnované hornictví obdržel cenu Český permon 2013 Vratislav Vajnar z Kadaně.

Mimořádná cena Český permon 2013 za aktivní činnost při sdružování zájemců o hornickou historii a všech příznivců průmyslových památek kladenské a slánské oblasti byla udělena Klubu přátel hornických tradic Kladno.

Sdružení hornických a hutnických spolků ČR předalo v Kladně poprvé spolkové medaile Za rozvoj a udržování montánních tradic. Jejími držiteli se stali Josef Kimer z Ostravy, Zdeněk Dombrovský z Havířova a Václav Jirásek z Trutnova.

Jan Kavka

[Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 28. 10. 2013 | 1725 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server