Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 30.01.2023 do 06.02.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

DAJÍ NÁM EKOLOGOVÉ PRÁCI?

v Česku zhruba 11 procent všech obyvatel v průmyslových firmách. Co to znamená? Že přibližně desetina z nás vytváří opravdové peníze a živí ostatní.¨

Jaká je situace v Moravskoslezském kraji? Desetitisíce lidí i přes masivní útlum na přelomu milénia stále pracují v těžkém průmyslu a firmách, které jsou na těchto provozech závislé. Tyto podniky se stále víceméně úspěšně pokoušejí bojovat s celosvětovou krizí a stále vyrábějí. Dokonce většina z nich navíc investuje nemalé prostředky do nových ekologicky šetrných technologií.

     Vzhledem k nízké poptávce je v dnešní době důležitá cena výrobků, která je právě v ČR proti jiným částem světa (třeba i sousednímu Polsku) zvýšena o náklady na životní prostředí. Vize či zbožné přání řady lidí, že budeme žít v prosperujícím státě s dokonalým životním prostředím, se jak vidno poněkud hroutí. Je třeba si uvědomit, že průmysl živí nás všechny, a ti, co ho považují za jediný zdroj znečišťujících látek a trvají na jeho útlumu, budou patrně velice překvapeni po jeho případném zastavení. Snad se tak pro blaho nás všech ještě dlouho nestane.

(Výběr z úvahy o nákladech na ekologická opatření)
Martin Axmann, Nodus Ecology
www.infoportaly.cz

| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 27. 05. 2013 | 2837 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server