Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 28.01.2023 do 04.02.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

EVROPA KVŮLI AMERICKÉMU UHLÍ ODSTAVUJE PLYNOVÉ ELEKTRÁRNY

Energetické podniky v Evropě odstavují jednu elektrárnu na zemní plyn za druhou. Nejsou totiž schopny konkurovat rostoucímu dovozu levného uhlí z přebytků v USA, kde elektrárny díky „břidlicové revoluci“ masově přecházejí na plyn, napsal The Wall Street Journal.

     Důsledky už pociťují i české a slovenské elektrárny. Například německý koncern E.ON oznámil, že zvažuje zavření nedávno vybudované elektrárny na plyn ve slovenských Malzenicích. Problémy má i nová plynová elektrárna v Počeradech. O odstavení své plynové elektrárny v Německu už rozhodla norská Statkraft a podobné kroky přijaly i energetické podniky v Británii i jinde v Evropě.

Situace výrazně zasáhla také evropské těžaře. Uhlí v Evropě zlevnilo v důsledku přechodu amerických elektráren z uhlí na ještě levnější plyn, jehož dostupnost v USA díky rozvoji těžby z břidlic prudce vzrostla. Uhlí je tam nyní přebytek a exportuje se do zámoří. Podle amerických úřadů loni vzrostl vývoz uhlí z USA do Evropy o 23 procent a jeho cena na evropských burzách díky tomu výrazně klesá.


| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 23. 05. 2013 | 1796 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server