Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 21.09.2022 do 28.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

V Británii skončí největší uhelný důl

Daw Mill Největší britský uhelný důl Daw Mill Colliery se po únorovém požáru natrvalo uzavře a zanikne kvůli tomu nejméně 550 pracovních míst. Oznámili to spoluvlastníci dolu Coal? eld Resources a UK Coal. Je to další rána postupně zanikajícímu tradičnímu britskému odvětví, které není schopno soutěžit s levnými dovozy ze světa a podkopává jej zelená energetická politika vlády.Důl Daw Mill vytěžil loni 1,5 milionu tun uhlí a na produkci UK Coal, největšího těžaře uhlí v Británii, se podílel zhruba čtvrtinou. UK Coal se svými šesti povrchovými a třemi hlubinnými doly včetně Daw Mill přispívá k britské těžbě uhlí asi 40 procenty. Společnosti loni hrozil bankrot, v prosinci ale prošla restrukturalizací, v níž oddělila těžbu od nemovitého majetku.

Ukončení těžby v Daw Mill následuje po prosincovém oznámení společnosti Hargreaves Services, že tento měsíc uzavře století starý důl v Maltby v hrabství Jižní Yorskhire. Tímto krokem zanikne 540 pracovních míst.


[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 15. 03. 2013 | 2748 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server