Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 21.09.2022 do 28.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Setkávání hornických měst v Báňské Štiavnici

BB

Setkávání hornických měst v České republice, tak i ve Slovenské republice má svoji tradici. My jsme v roce 2012 slavili 16. Setkání hornických měst v Chomutově, v Báňské Štiavnici to bylo 5. Setkání hornických měst.

Nejet na Slovensko do Báňské Štiavnice, která je mekou báňské historie – hornickým školstvím a rudným hornictvím, by znamenalo přijít o další poznání našeho oboru. Báňská Štiavnica a Příbram byly za Rakouska-Uherska dvě královská města, kde hornictví určovalo nejen ráz těchto měst, ale i bohatou historickou hodnotu pro další generace.

Naši sestavu z KPHM dobře doplnili kamarádi z Dolu František i ze Stonavy. Prostě jsme se neztratili a obohatili jsme toto setkání.

BB     Město Báňská Štiavnica nemá prakticky žádnou rovinu, vše je z kopce nebo do kopce. Začátek pochodu začínal u bývalé tabákové továrny a cesta vedla tři kilometry neustále do kopce. Po dokončení tohoto značného převýšení jsme dorazily do amfiteátru pod Novým zámkem. Tady probíhal slavnostní ceremoniál, kterého se zúčastnili i někteří ministři Slovenské vlády, pan president byl omluven, ale veškeré dění probíhalo pod jeho garancí.

Ostatní lze vyčíst podle jednotlivých obrázků a kamarádům ze Slovenska můžeme závidět vztah pana presidenta i vlády k hornickým spolkům a k hornictví vůbec.

Zdař Bůh!

Proslov primátorky mesta Banská Štiavnica Mgr. Naděžda Babiaková

Štoly v Báňské Štiavnici a v okolí

5 Setkáni

Foto galerie


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Ing. Jaroslav Minka | Vydáno dne 06. 01. 2013 | 1360 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server