Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 05.07.2024 do 12.07.2024

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Sanace starých ekologických zátěží v Německu

Ewald

Česko–německá obchodní a průmyslová komora pořádala v termínu od 20. do 24. června 2011 exkurzi pro české odborníky do Německa na téma "Sanace starých ekologických zátěží". Tato akce se konala za finanční podpory Germany Trade & Invest, společnosti pro podporu hospodářství v gesci Spolkového ministerstva pro hospodářství a technologie.

Účelem cesty byla návštěva úspěšných projektů z oblasti sanace těžebních oblastí a průmyslových lokalit v Severním Porýní a Vestfálsku, Braniborsku a Sasku.

Odborný výklad byl zajištěn ze strany zástupců firem, které se na realizaci těchto projektů podílely. Nedílnou součástí cesty byly odborné workshopy k důležitým tématům z oboru sanace ekologických zátěží, jako například způsob financování sanací těžebních oblastí v Německu, zadávání a praxe udělování zakázek, užití obnovitelných zdrojů energie a mnoho dalších zajímavých informací ke konkrétním projektům. Po celou dobu byl zajištěn simultánní překlad.

     Exkurze se z ČR zúčastnilo 28 odborníků z širokého spektra odborností – z firem zabývajících se sanací ekologických zátěží, projektanti, geologové, úředníci státní správy z oblasti životního prostředí aj.

Ze státního podniku DIAMO se exkurze zúčastnili RNDr. Trojáčková a Ing. Maršálek z ředitelství státního podniku, a Ing. Koscielniak z odštěpného závodu GEAM.

První den byl pouze cestovní, kdy se účastníci exkurze přesouvali autobusem z Prahy do oblasti Dortmundu, kde druhý den začínal vlastní program.

Druhý den začínal prohlídkou lokality bývalého černouhelného dolu Ewald v Hertenu, v průmyslové oblasti severního Porúří. Komplexní řešení tohoto území, tzv. Projekt Ewald (www.projekt– ewald.de), představil zástupce společnosti RAG Montan Immobilien GmbH (www.rag–montan–immobilien. de). Tato společnost je úspěšná zejména v těchto třech oblastech: rozvoj nemovitostí na vlastních plochách v Porúří a Sársku, poskytování služeb v oblasti managementu životního prostředí a management nemovitostí ve svém vlastnictví. V současnosti rozvíjí více než 1 500 hektarů ploch pro budoucí nová využití, a na svých pozemcích k tomu razí projekty z oblasti obnovitelných energií.

Důl Ewald, který svého času býval jeden z nejproduktivnějších dolů v Porúří, zaměstnával více než 4 000 horníků. Jeho činnost byla ukončena na jaře roku 2001. Projekt Ewald se rozprostírá na ploše 50 hektarů. Jeho součástí jsou památkově chráněné původní budovy a je obklopen nejrozsáhlejší krajinou uhelných hald v Evropě. Hlavními cíli tohoto projektu je vytvoření 1 000 nových pracovních míst, vytvoření trvale udržitelné urbanistické podoby plochy a zajištění rozvoje v souladu s vývojem města a daného regionu. Proto se na tomto projektu podílí také město Herten.

Ing. Antonín Maršálek

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Otto Hejnic DIAMO | Vydáno dne 01. 10. 2011 | 3541 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Ing. Antonín Maršálek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server