Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 05.07.2024 do 12.07.2024

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Benefice Basikové a The Tap Tap

Benefice

vynesla přes 330 tisíc pro hornické sirotky

Benefiční koncert Nadace OKD, na kterém vystoupila kapela hendikepovaných muzikantů The Tap Tap a jako hlavní host Bára Basiková, vynesl neuvěřitelných 338.926 korun pro Občanské sdružení svatá Barbora, jež se stará o hornické sirotky. „Byla to vůbec první oficiální benefice v OKD, takže jsme s takovou částkou rozhodně nepočítali,“ řekl Jiří Suchánek, ředitel Nadace OKD, která je spolu s těžařskou firmou stálým pomocníkem dětí z Barborky.

Benefice

Dvouhodinový program byl plný smíchu, ale i dojetí. To když symbolický šek od OKD přebírali na pódiu hornické vdovy. „Je to neuvěřitelné, že nám takto pomáháte. Mohli byste nám dát jen zákonné odškodné, ale vy se o naše děti staráte až do dospělosti. Cítíme se tady s vámi jako členové velké rodiny,“ shrnula Marta Szamaránská pocity maminek, kterým těžaři prostřednictvím své nadace a Občanského sdružení svatá Barbora pomáhají.

     Upřímný potlesk si vysloužilo gesto hendikepovaných muzikantů z The Tap Tap, kteří výtěžek z prodeje svých CD a reklamních předmětů – rovných sedm tisíc korun - také věnovali Barborce. Příspěvky v kasičce od hostů koncertu, jež přesáhly sto tisíc, pak svými dary výrazně zvýšili dodavatelé OKD, společnost Bucyrus Czech Republic ze skupiny Caterpillar a firma CFT GmbH, která sdružení přispěla přes 167 tisíc korun.

Benefice

„Peníze použijeme na přímou pomoc dětem a mladým lidem. Barborka jim přispívá především na vzdělávání, od financování školného, učebních pomůcek či ubytování na kolejích až po úhradu autoškoly nebo jazykového kurzu v zahraničí. Snažíme se je připravit na samostatný život,“ vysvětlil předseda sdružení Vladislav Sobol.

„Společnost OKD se stejně jako dříve i v roce 2010 postarala o to, aby byla činnost sdružení a pomoc dětem finančně zajištěná. Ještě více prostředků a úsilí jsme zároveň investovali do bezpečnosti práce s cílem, aby dětí, o které se Barborka stará, postupně ubývalo,“ řekl generální ředitel OKD Klaus-Dieter Beck.

Vladislav Sobol
   mluvčí Nadace OKD

| Autor: Vladislav Sobol | Vydáno dne 11. 09. 2011 | 2949 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server