Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 05.07.2024 do 12.07.2024

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

OSLAVY DNE HORNÍKŮ PROBĚHNOU I VE STAŘÍČI

Pietním aktem – položením kytic k pamětním deskám ve Staříči a v Chlebovicích – začnou v pátek 2. září ráno oslavy letošního Dne horníků. Odpoledne pak proběhne setkání vedení podniku s pracovníky šachty oceněnými při příležitosti havířského svátku. Hlavní program se pak uskuteční v sobotu jako obvykle na staříčském hřišti; začíná se ve 14 hodin a končí až o půlnoci!

     „Hornické dny jsou dobrou a oblíbenou tradicí, účastní se jich tisíce lidí – nejen zaměstnanců a jejich příbuzných či přátel – kteří tak vzdávají hold velmi náročné práci na šachtě,“ podotkl ekonomicko-personální náměstek Dolu Paskov Tomáš Pala s tím, že zvána je i široká veřejnost. „Vstupné na oslavy se opět neplatí. Nebude ale chybět kasička Občanského sdružení svatá Barbora, do níž může kdokoliv přispět jakoukoliv sumou. Zaměstnanci Dolu Paskov dávali v posledních letech na hornické sirotky pěkné peníze,“ uvedla Milena Malinská, členka výboru OSSB, která se podílí na pořádání hornického dne.

Před návštěvou oslav se mohou zaměstnanci Dolu Paskov se svými rodinami podívat zdarma i do cvičné štoly ve Staříči. Je třeba se ale předem objednat. Pro lidi ze šachty jsou připraveny lístky na tombolu, která bude losována v průběhu programu. Tradičně dostanou poukázky na pivo či nealko, děti na jízdu na kolotoči. Chybět nebude ani prezentace Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny. Tři autobusy mají účastníky navážet, jeden je dopraví domů k večeru, další o půlnoci. Pro ty, co dorazí vlastním vozem, budou k dispozici parkoviště.

Program akce:
14.00 – vystoupení mažoretek
14.10 – dětský folklorní soubor Ostravička
14.50 – vystoupení mažoretek
15.00 – bavič Zdeněk Izer
15.40 – taneční skupina No Comment
15.50 – koncert kapely Rangers – Plavci
17.10 – taneční skupina No Comment
17.20 – koncert kapely Argema
18.30 – losování tomboly
19.00 – koncert Janka Ledeckého se Žentourem
20.30-22.00 – koncert kapely AC/DC Revival
24.00 – konec, odjezd autobusů

Radek Lukša

| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 26. 08. 2011 | 3727 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Radek Lukša
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server