Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 13.04.2024 do 20.04.2024

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Fárací knížka

Příbram

Fárací knížka provede zájemce po bývalých středočeských dolech.

Návštěvníci hornických muzeí ve Středočeském kraji se mohou nově vydat po stopách horníků se speciální fárací knížkou. Spolu s razítkem do knížky získají v každém muzeu i drobný dárek. Zajímavější odměna je ale čeká po návštěvě poloviny a následně všech 12 hornických muzeí zapojených do projektu. Akce potrvá do června příštího roku, informoval ČTK Roman Abušinov z Hornického muzea Příbram.

Fárací knížku zájemci obdrží spolu se vstupenkou a poté s ní mohou navštěvovat další muzea. V každém z nich na ně čekají drobné dárky. V polovině putování si při získání šestého razítka mohou vybrat z prémiových dárků, kterými jsou figurka horníka, přívěsek s kahanem nebo hornické mariášové karty. Za vyplněnou fárací knížku s 12 razítky pak dostanou dárkový balíček obsahující kromě jiných pozorností také zajímavé filmové DVD o historii hornictví ve středních Čechách a vizitky navštívených muzeí.

Příbram    Do projektu nazvaného Poznejte tajemství starých dolů se vedle Hornického muzea Příbram zapojilo i České muzeum stříbra v Kutné Hoře, Muzeum Českého krasu v Berouně a Regionální muzeum v Jílovém u Prahy. Razítka lidé obdrží v Ševčinském dole, dolech Anna a Vojtěch, v Památníku Vojna u Příbrami, Muzeu zlata Nový Knín, v Kamenném domě v Kutné Hoře a na prohlídkových okruzích Město stříbra a Cesta stříbra v Hrádku. Z expozic jílovského muzea jsou návštěvníkům s fárací knížkou k dispozici Dům mince a kterákoliv z přístupných štol, tedy štola svatého Josefa, štola Halíře nebo štola svatého Antonína Paduánského.

Hornictví i expozice zaměřené na tuto tematiku mají ve středních Čechách dlouhou tradici. Například Hornické muzeum Příbram vzniklo již v roce 1886 a v současnosti je největším muzeem svého druhu v Česku. Má přes 60 stálých expozic v historických památkově chráněných objektech.


[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 07. 08. 2011 | 2781 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server