Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 02.12.2023 do 09.12.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

"Babky" mezi dukeláky

Středeční den se ukázal jako spolehlivý partner i pro členy klubu důchodců bývalého dolu Dukla v Havířově-Suché vedeného Antonínem Čejkou, členem Koordinačního výboru důchodců OKD. Sešli se na zahradě bludovické "pézetky" na své zahradní slavnosti. Pivečko, nějaká ta štamprlička či vínečko, nezbytné nealko, ale i skvělé domácí koláčky byly taky. Chutnaly i rožněné klobásky, po jejichž první várce se jen zaprášilo, takže pořadatelé museli zajistit další.

    K poslechu hrála dvojice hudebníků Trioton. Moc mile jsme byli překvapeni, když mezi nás přijely "Havířovské babky". Při jejich příchodu jsem je přivítal vzpomínkou na moc šikovnou, aktivní a ke všem přívětivou Jiřinku Slavíkovou, bývalou učitelku i ředitelku ZŠ v Havířově- Suché, která před dvaceti lety dala dohromady skupinku členek havířovského Českého svazu žen, jež bavilo zpívat, tančit, ale třeba i recitovat. Skupinka sice starších, ale šikovných a vždy usměvavých žen stále rozdává dobrou náladu všude tam, kam je pozvou. Svým programem bavila mnoho lidí v celé naši vlasti, ale i v zahraničí. Nejinak tomu bylo také mezi účastníky tohoto odpoledne.

Klub dukelských důchodců se spolu s vedením města a Klubem přátel hornického muzea chystá na pietní vzpomínkovou akci ke smutnému červencovému 50. výročí důlního neštěstí na Dukle, ale také na své další akce, zejména zájezdy, např. na jižní Moravu.
Jaroslav Břoza


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 08. 06. 2011 | 1780 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server