Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 28.01.2023 do 04.02.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Skupina AWT je partnerem Landek Parku

Pod bájným kopcem má vyrůst kulturní, vzdělávací a expoziční centrum na základech unikátního dědictví průmyslových památek.

Mezinárodní dopravní a logistická skupina Advanced World Transport (AWT) se stala jedním z partnerů ostravského areálu Landek Park, který je známý především svou expozicí Hornického muzea. Kulturní a vzdělávací využití areálu podpořila částkou 100 tisíc Kč. V rozsáhlém areálu mohou návštěvníci vidět mimo jiné historické vagony OKD, Doprava (dnes Advanced World Transport) a exponáty těžké techniky OKD Rekultivace (dnes AWT Rekultivace).

Landek Park je od roku 2010 součástí ambiciózního projektu Dolní oblast VÍTKOVICE. Generální ředitel společnosti Vítkovice Holding Jan Světlík si prostřednictvím tohoto projektu klade za cíl vybudovat kulturní, vzdělávací a expoziční centrum na základech unikátního dědictví průmyslových památek.Prostory se promění na vysokoškolské, vědecko-výzkumné a kulturní zázemí i zóny pro volný čas.

Landek

„Jsme přesvědčeni, že kulturní a vzdělávací význam Landeku je pro Ostravsko nenahraditelný. Odráží průmyslové dědictví severní Moravy a také velký kus historie skupiny AWT,“ uvedl ředitel korporátní komunikace skupiny AWT Petr Jonák, který má na starosti i společenskou odpovědnost fi rmy. Skupina AWT navíc využívá možnosti areálu i pro své vlastní potřeby. Na počátku roku zde například uspořádala novoroční setkání pro několik stovek zaměstnanců spojené s udílením cen nejlepším pracovníkům za rok 2010.

„Propagací, pořádáním akcí i spoluprací v oblasti péče o technické památky podporuje skupina AWT základní poslání zájmového sdružení právnických osob Dolní oblast VÍTKOVICE. Tím je zajistit zachování národních kulturních památek a kulturních památek v portfoliu, ale zároveň jim dát novou, užitečnou a moderní podobu,“ říká ředitel sdružení Dolní oblast VÍTKOVICE Petr Koudela. Jednotlivé prostory a objekty by se tak postupně měly proměnit na vysokoškolské, vědecko-výzkumné a kulturní zázemí i zóny pro volný čas.

V současné době se pracuje na novém projektu „revitalizace historické části Landek Parku“. Celý areál by se měl stát místem pro volný čas a zábavu. Vyřešit by se mělo také dopravní spojení z centra Ostravy. Připravované i realizované projekty přitom svým významem výrazně přesahují území města Ostravy, Moravskoslezského kraje i České republiky. „Jsme přesvědčeni, že plány nového vlastníka jdou správným směrem,“ dodal Jonák.

Na rozvoji areálu se podílí i Nadace OKD, mezi jejíž hlavní členy skupina AWT také patří. Nadace OKD pravidelně podporuje Klub přátel Hornického muzea a také Nadaci Landek, která usiluje o rozvoj hornických tradic, a mezi jejíž hlavní cíle patří právě rozvoj havířských památek v areálu pod Landekem.


[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 12. 03. 2011 | 2607 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server