Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 22.01.2023 do 29.01.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

ZMĚNA MAJITELE HORNICKÉHO MUZEA OKD

V červnu tohoto roku došlo ke změně majitele Hornického muzea OKD včetně celého Landek Parku. Vlastníkem se stala akciová společnost Vítkovice Holding, kterou vlastní Ing. Jan Světlík, nejvýznamnější regionální patriot a podporovatel záchrany technických památek a také umění.

Landek Park s hornickým muzeem, jak je nově areál nazýván, se stal na základě smluvního vztahu součástí zájmového sdružení právnických osob Dolní oblast VÍTKOVICE. Spojením vznikl naprosto unikátní industriální park, který má perspektivu stát se jedním z nejvýznamnějších nejen v Evropě. Prezentace toku uhlí-koks-železo nebude mít na takové úrovni a v takové kvalitě obdobu nikde na světě. V celé oblasti jsou plánovány projekty, na jejichž přípravě a realizaci pracují špičkoví odborníci. V blízké budoucnosti budete o těchto záměrech informováni na klubových besedách předsedou Klubu nebo zástupci Dolní oblasti VÍTKOVICE.

    „Na základě jednání s generálním ředitelem Ing. Světlíkem a se zástupci vedení Vítkovic mohu konstatovat, že propojení těchto industriálních památek je velice pozitivní nejen pro rozvoj Hornického muzea, ale také pro činnost našeho občanského sdružení Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě,“ podotýká předseda KPHMO Rodan Broskevič.

Zpracováno podle měsíčníku Vítkovické noviny, červenec 2010, Tisk zaměstnanců skupiny Vítkovice Machinery Group

J. G.

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 06. 11. 2010 | 2192 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server