Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 22.01.2023 do 29.01.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Setkání hornických měst a obcí ČR

14. setkání hornických měst a obcí ČR ve Stříbře, ve dnech 10. až 12. Září 2010.

Stříbro

Na 14. Setkání se sjelo do Stříbra, královského horního města, 850 kamarádů ze všech koutů České republiky a také ze Slovenska, Maďarska, a Německa.

Stříbro

Pořadatelem je vždy město a organizační část přebírá Spolek horníků a hutníků s podporou celostátního Sdružení hornických a hutnických spolků a garanty se stává kraj a sponzoři, kteří se při tomto setkání zviditelní. Celostátní Sdružení hornických a hutnických spolků je při všech prezentacích společně s panem starostou nebo primátorem města. V současnosti je to za Sdružení Ing. Miroslav Šťastný a za příslušné město Stříbro starosta Mgr. Miroslav Nenutil.

Klub přátel hornického muzea, který má v současnosti přes 400 členů, uspořádal zájezd pro své členy do královského města Stříbra na 14. setkání hornických měst. Z Karviné, Havířova, Petřvaldu, Ostravy vyjelo 10. září 2010 36 kamarádů a kamarádek Klubu přátel hornického muzea abychom reprezentovali svá města a OKD. Společně s námi se setkání zúčastnili kamarádi z Nadace Landek a z měst a obcí: Ostravy, Havířova, Karviné, Horní Suché, Petřvaldu.

Stříbro Stříbro    Při každém setkání je udělováno jedno z nejvyšších hornických ocenění „Český Permon“. Letos jej získal Klub přátel hornického muzea a cenu převzal předseda Klubu Mgr. Rodan Broskevič.

Členové hornického spolku ve Stříbře svojí pílí vybudovali během šesti let u řeky Mže hornický skanzen a zrekonstruovali, královskou dědičnou štolu Prokop. Záštitu nad konáním 14. setkání převzali osobně: předseda senátu ČR Přemysl Sobotka, hejtman Plzeňského kraje Milada Emmerová, předseda Českého báňského úřadu Ivo Pěgřímek. Zapsal jeden z účastníků tohoto setkání Ing. Jaroslav Minka. „Zdař Bůh“


| Autor: Ing. Jaroslav Minka | Vydáno dne 21. 09. 2010 | 1794 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server