Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 22.01.2023 do 29.01.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Hornické spolky u slovenského prezidenta

Na pozvání Sdružení banických a hutnických spolků Slovenska se představitelé Hornického spolku ve Stříbře (Radek Strankmüller a Karel Neuberger) zúčastnili ve dnech 19. a 20. ledna 2010 setkání u prezidenta Slovenské republiky Ivana Gašparoviče.

Delegace hornických spolků a báňské komory byla velmi vřele přijata v prezidentském paláci při cca 40 minut trvající audienci. Po úvodních projevech pana prezidenta a předsedy sdružení Ing. J. Malchárka byla volná zábava. Pan prezident se pozdravil s každým účastníkem osobně.

    Pan prezident byl obdarován dřevěnou plastikou s hornickým motivem. Poté byli zástupci královského horního města Stříbra a Hornického spolku představeni panu prezidentovi, který vyslechl naši zdravici a pozvání do našeho krásného města při příležitosti 14. setkání hornických měst a obcí ČR. Panu prezidentovi udělal mimo jiné velkou radost dar (keramický tuplák s hornickou tématikou našeho města Stříbra). Závěrem se pan prezident vyfotografoval se všemi delegacemi společně a na přání i jednotlivě. Setkání proběhlo ve velmi vřelé atmosféře s výhledem, že se bude do budoucna každoročně opakovat.

Pro nezasvěcené: pan prezident Gašparovič je čestným členem Hornonitranského banického spolku v Pezinku a na slavnostním šachtágu v Banské Štiavnici byl přijat do stavu hornického.

Poslední větou tohoto příspěvku je slib prezidenta Slovenské republiky Ivana Gašparoviče, že do Stříbra na 14. setkání pravděpodobně přijede.

Zdař Bůh
Karel Neuberger

| Autor: administrator | Vydáno dne 21. 04. 2010 | 1704 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server