Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.11.2022 do 03.12.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Stála expozice obce Zastávka

Zastávka

Slavnostní otevření stálé expozice obce Zastávka.

Dovolujeme si Vás jménem Vlastivědného spolku Rosicko-Oslavanska i jménem obce Zastávka srdečně pozvat na slavnostní otevření stálé expozice „Hornická obec Boží Požehnání – Zastávka“, které se koná v sobotu 26. září 2009 v 10 hod. v rámci tradičních zastáveckých slavností a regionální akce Hornický den. Expozice je umístěna v prostorách Dělnického domu (naproti zdravotnímu středisku).

Nová expozice mapuje historii obce Zastávka (dříve nazývané Boží Požehnání) od nalezení černého uhlí v 18. století až po dnešek. Tématicky se věnuje nejen hornické minulosti, ale i průmyslu, školství, společenskému životu a sportu. Projekt vznikl díky finanční podpoře Nadace LANDEK Ostrava a obce Zastávka, která expozici spolufinancovala a laskavě poskytla výstavní prostory v Dělnickém domě.

Vlastivědný spolek již provozuje stálou muzejní expozici Hornictví a energetika Rosicko-Oslavanska, která je umístěna v prostorách zámku v Oslavanech. Je tomu právě 10 let, kdy v roce 1999 byla tato expozice poprvé otevřena. Od té doby se několikanásobně rozšířila a Oslavany se staly vyhledávaným cílem turistů i zájezdních kanceláří.

Naším cílem není v Zastávce budovat rozsáhlé muzeum jako v Oslavanech, nicméně věříme tomu, že i malá obecní expozice se může stát vyhledávaným místem turistů, kteří spojí návštěvu zastáveckého muzea s jinými místy v regionu.

Za Vlastivědný spolek srdečně zdraví
                  Martin Horký,
   vedoucí pobočky v Zastávce a člen dozorčí rady


| Autor: Miloš Zárybnický | Vydáno dne 25. 09. 2009 | 1626 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server