Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 05.07.2024 do 12.07.2024

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Den na Landeku, desetitisícová návštěva

RPG Real Estate zařídila pro všechny volný vstup, spoustu atrakcí a v programu i Věru Špinarovou či MIG 21

Špinarová

Na deset tisícovek návštěvníků bylo během neděle 13. září v areálu Hornického muzea OKD. Přilákal je program „Den na Landeku“ připravovaný ve spolupráci s RPG Real Estate. Ta zařídila svým pracovníkům gratis malé občerstvení a úplně všem lidem pak volný vstup do areálu i na většinu trvalých či jen pro tuto příležitost připravených atrakcí.

„Pozvání bylo směrováno hlavně k našim nájemníkům a též zaměstnancům společnosti OKD. Těžko odhadnout, kolik jich přišlo, ale taková návštěvnost nás každopádně velmi těší,“ sdělil Petr Handl, mluvčí RPG RE. Cílem podle něj bylo „zpříjemnit lidem konec léta“ a zviditelnit Hornické muzeum. Na jeho nové dlouhodobé koncepci využití totiž pracuje i RPG RE.

Všechno vypuklo hodinu po poledni s moderátory Alešem Juchelkou a Davidem Klimšou. Ti poté uvedli prvního z účinkujících na hudební scéně, skupinu Smolaři. Po nich zahráli Queen Revival. Slušný dav, mladí i staří, dále aplaudoval ostravské pěvecké legendě Věře Špinarové a hlavní hvězdou odpoledne byl pražský MIG 21 v čele s hercem Jiřím Macháčkem.

Slavnosti

„Obsazeny byly veškeré parkovací kapacity v areálu a okolí. Spousty lidí přicházely pěšky od tramvají a autobusů. Vzhledem k tomu, že se neplatilo vstupné, není to přesně spočítáno. Asi deset tisíc návštěvníků se tady ale určitě za celý den vystřídalo,“ dodala za Hornické muzeum Pavlína Brožová. „Den na Landeku“ byl obdobou zářijových havířských slavností.


| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 19. 09. 2009 | 2774 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Radek Lukša
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server