Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 05.07.2024 do 12.07.2024

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Setkání horníků a hutníků ve Forbachu

Plánští horníci na Setkání horníků a hutníků ve Forbachu

Francie

Ve dne 27. a 28. 6. 2009 se ve francouzském městě Forbach, nedaleko německého Saarbrückenu, konalo setkání horníků a hutníků. Akci organizoval Spolek horníků Forbach k 50. výročí založení tohoto spolku.

Francie

Setkání se spolu s dalšími 23 spolky z Francie a Německa zúčastnili i zástupci České republiky. Organizace zájezdu se po dohodě ve Sdružení hornických a hutnických spolků ČR ujal Hornicko historický spolek Planá u Mariánských Lázní. Společně s ním se do Francie vydali také zástupci Cechu příbramských horníků a hutníků a Dechový orchestr mladých ZUŠ Tachov vedený kapelníkem p. Kadlecem. Naše dechová hudba zahájila setkání krátkým koncertem, o čemž ihned informoval místní nedělní tisk a ke hraní se dostala ještě ve večerním programu a potom samozřejmě v nedělním slavnostním průvodu.

      V sobotu odpoledne se zástupci spolků sešli se starostou Forbachu a hovořili na téma „Orientace hornických a hutnických spolků po uzavření dolů“. Zástupce SHHS ČR přednesl na toto téma stručnou informaci o stavu v České republice. Francie Část naší delegace si díky ochotě pana starosty a ředitele LA MINE, Musée du Carreau Wendel (Důl, muzeum jáma Wendel) mohla prohlédnout světově unikátní muzeum hlubinné těžby černého uhlí.

Francie

Nedělního odpoledního slavnostního průvodu se účastnilo celkem 25 spolků. V tomto slavnostním průvodu hrála prim naše mládežnická kapela, která byla ustrojená do českých hornických uniforem a v průvodu hrála jako o život. Na závěrečném shromáždění zazněly pozdravné projevy (za nás Ing. Šedivec – ČBÚ Plzeň) a vyměnili jsme si s kolegy z Forbachu drobné dárky.

Přes větší a menší komplikace této akce (např. 10. hodinové zpoždění příjezdu autobusu) můžeme naše vystoupení ve Franci hodnotit příznivě. Ing. Pavel David, tajemník SHHS ČR, Jan Teplík, předseda HHS Planá


| Autor: Otto Hejnic DIAMO | Vydáno dne 21. 09. 2009 | 1963 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server