Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 23.03.2023 do 30.03.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

* Doprava se rozšiřuje

Vydáno dne 16. 05. 2009 (3952 přečtení)

OKD Doparava využívá recese?
OKD Doprava se spoji s Čechofrachtem

Společnost OKD Doprava („OKDD"), která je největším soukromým nákladním železničním dopravcem v ČR, kupuje skupinu Čechofracht, jež je největším poskytovatelem komplexních služeb mezinárodního zasílatelství a logistiky v ČR. Spojením obou společnosti v rámci jedné skupiny vzniká významný hráč na trhu železniční dopravy, námořní, letecké a železniční spedice a logistiky s celkovým obratem (v roce 2008) přesahujícím 9 mld. Kč. OKD, Doprava, akciová společnost, koupi 100procentni podíl ve společnosti Čechofracht, a. s., od společnosti Hattisburg Enterprises Ltd. („Hattisburg"). Cena za transakci nebyla zveřejněna.

„Čechofracht patři dlouhodobě k největším a nejznámějším společnostem na trhu mezinárodní přepravy, jsme proto rádi, že tuto úspěšnou a zavedenou značku můžeme přivítat v rodině OKD Doprava,“ komentoval obchod Attila Boros, předseda představenstva a generální ředitel OKDD. „Společně budeme mnohem silnější na železnici, na silnicích i na moři, dokážeme lepe optimalizovat naše přepravní kapacity. Pro naše zákazníky to znamená nabídku komplexních logistických řešeni a ještě atraktivnější cenové a dodací podmínky,“ dodává Boros.

      „Našim dlouhodobým cílem je dále posilovat naše postaveni v regionu střední a východní Evropy a spojeni se silným partnerem, jakým je OKD Doprava, takovou perspektivu jednoznačně nabízí,“ říká Miroslav Chytil, předseda představenstva a generální ředitel Čechofrachtu. „Budeme nyní lepe kapacitně i kapitálově připraveni na připravovanou novou evropskou legislativu podporující přepravu po železnici a společně také můžeme dosahovat řady synergických efektů a úspor z rozsahu,“ dodává Miroslav Chytil.

Po akvizici Viamontu Cargo, která proběhla v minulem roce, se pro OKD Doprava jedna o další významné posíleni v oboru železniční nákladní dopravy, kterou společnost považuje za jednu ze strategických aktivit skupiny. Vypořádáni transakce bude předcházet schváleni Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a očekává se kolem poloviny letošního roku.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server