Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 03.06.2023 do 10.06.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Sdružení hornických a hutnických spolků České republiky

Ve čtvrtek 13. listopadu 2008 zasedalo v Příbrami Sdružení hornických a hutnických spolku CR pod vedením perkmistra Cechu příbramských horníku a hutníku Ing. Miroslava Šťastného, předsedy obvodního bánského úřadu v Příbrami.

Sdružení bylo založeno v roce 2006 a jeho cleny jsou tyto spolky a nadace:
- Cech příbramských horníku a hutníku, Příbram,
- Hornická společnost podkrušnohorské oblasti, Most,
- Hornicko-historický spolek, Planá u Mariánských Lázní,
- Hornicko-historický spolek Stříbro,
- Nadace Georgie Agricoly, region Slavkovský les, Horní Slavkov,
- Společnost přátel Rudolfova, Rudolfov,
- Spolek Prokop Příbram,
- Spolek severočeských havířů, Most.

      Cílem sdružení je reprezentace clenu ve Sdružení evropských horníku a hutníku, koordinace spolupráce se spolky obdobného zaměření v České republice a v zahraničí, společná propagace spolkové činnosti zaměřené na hornictví, hutnictví a na související odborné činnosti v rámci mest, obcí a regionu České republiky, seznamování veřejností s historií a tradicemi hornictví a hutnictví obcí, mest a regionu v rámci kulturních, společenských a naučných akcí v místech sídla a v regionu, cílevědomá spolupráce s obcemi a městy při přípravě a realizaci dalších ročníku. Setkání hornických mest, obcí a spolku, výměna zkušeností a vzájemné doplňování svých programu a cílu a organizování společných jednání s cílem předávání informací a koordinace akcí, pobádaných v běžném kalendářním roce.

Členům sdružení zůstává v plném rozsahu subjektivita v souladu s jejich platnými a registrovanými stanovami nebo statuty, protože sdružení je volné seskupení spolku společností, cechu a nadací, které ve smyslu Občanského zákoníku č. 40/1964 Sb. nemá zatím právní subjektivitu. Na zasedání bylo rozhodnuto, aby vedení sdružení začalo pracovat na provedení volného seskupení na občanské sdružení. Sdružení svým založením a svou činností nesleduje vytvoření konkurenčního prostředí vůči stávajícím sdružením, spolkům a nadacím, působících na území České republiky.

Na zmíněném zasedání dne 13: listopadu 2008 byly do sdružení přijaty tyto nadace, sdružení a spolky:
- Nadace Landek Ostrava,
- Klub přátel Hornického muzea Ostrava,
- Cech příbramských hutníku olovářů, Kovohutě Příbram,
- Spolek Řimbaba v Bohutíně.

Tím se počet clenu sdružení rozrostl na dvanáct. Jako čestný clen byla dále přijata Hornicko-geologická fakulta VŠB-TU, kterou na zasedání zastupovala Ing. Jaroslava Koudelková, Ph.D.

Sdružení hornických a hutnických spolku je otevřeným seskupením, a proto se do něho muže přihlásit kterýkoli spolek nebo organizace, které mají ve svých stanovách a programech činnosti shodné nebo podobné s cílem sdružení.

Za hornickou Ostravu se zasedání zúčastnili: za Nadaci Landek Ostrava Ing. Josef Kimer, CSc., za KPHM Ing. Zdenek Dombrovský, CSc. a Mgr. Rodan Broskevič.

Ing. Josef Kimer, CSc.              


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 28. 04. 2009 | 2776 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server