Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 28.01.2023 do 04.02.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Deputáty 2008

Jak to bude letos s deputátními příspěvky?
Na tuto častou otázku těch, kterých se to týká, je vcelku jednoduchá odpověď: Podle písemného pokynu generálního ředitele OKD Klause-Dietera Becka, který obdrželi na všech důlních VOJ, bude postup při výplatách deputátních příspěvků obdobný jako loni.

A koho se nárok na deputát z prostředků OKD týká?
Tzv. fakultativní (dobrovolný) deputátní příspěvek bude vyplácen společností OKD všem horníkům, kteří odešli do důchodu po 16. 1. 1992, a také vybrané skupině vdov. Vloni tato částka činila zhruba 3 100 000 Kč. Jde prakticky o tři skupiny poživatelů:a) důchodci z dolu
b) důchodci z povrchu, kteří odpracovali na důlních pracovištích (býv. kat. I AA) více než 15 let a na povrchové pracoviště byli převedeni z důvodu nemoci z povolání, pracovního úrazu nebo onemocnění vznikajícího nebo zhoršující se vlivem pracovního prostředí (pokud nejsou poživateli renty, jejíž součástí je deputátní příspěvek)
c) vdovy po důlních zaměstnancích nebo důchodcích z dolu, pokud příčinou úmrtí byla nemoc z povolání nebo pracovní úraz.

Výše deputátního příspěvku se odvíjí od délky trvání pracovního poměru s maximem 2700 Kč při odpracování 15 let v dole, u vdov po důlních zaměstnancích nebo důchodcích z dolu, pokud příčinou úmrtí byla nemoc z povolání nebo pracovní úraz, je přiznávaná vždy nejvyšší sazba nároku. Nároky na výplatu deputátního příspěvku se uplatňují na příslušné důlní VOJ, ze které odešel zaměstnanec do důchodu. Příspěvky se začnou vyplácet od října do prosince 2008.

Další podrobnosti jsou uvedeny v „Zásadách poskytování deputátních příspěvků důchodcům a vdovám OKD, a. s., v roce 2008“ (www.okd.cz ).


| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 12. 10. 2008 | 2948 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server