Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 28.01.2023 do 04.02.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Huť Koněv

Koněv

Studenti architektury představili možnosti využití bývalé huti Koněv.

V areálu bývalé huti Koněv v Kladně se původně vyráběla ocel. Po krachu Poldi v 90. letech se ale přestala používat a historické industriální objekty chátrají. Podle odborníků by přitom rozsáhlý areál mohl mít lepší využití. Studenti architektury proto vytvořili návrhy, jak by se mohly objekty v budoucnu využít. Místo rozpadlých budov by zde mohl vyrůst například park, hudební klub nebo adrenalinové centrum. Kladenský magistrát ale s takovou realizací příliš nepočítá.

Radnice zatím opravuje silnice v areálu. Chce také odkoupit vápenné pece, které se letos staly kulturní památkou. O širší koncepci ale zatím vedení města neuvažuje. O areál se totiž dělí asi 160 soukromých vlastníků. Podle magistrátu proto nelze s bývalou hutí jako celkem nic udělat.

Koněv"Hlavní plocha je v majetku jednotlivých vlastníků, kteří tam mají již dnes prosperující podniky. Pochybuji, že by město mělo dostatek prostředků je vykoupit," uvedl primátor Kladna Dan Jiránek (ODS). Podle člena Občanského sdružení Kladno Koněv Tomáše Voldrába jde ale také o to, že by se město muselo trochu snažit.

Student Fakulty architektury ČVUT Václav Kruliš se například zaměřil na bývalé vápenné věže. "Využil jsem je, aby si zde lidé mohli zablbnout a zašplhat," komentoval. Jeho spolužák Tomáš Lapka zase objekt změnil na terminál městské hromadné dopravy. "Bylo by dobré, aby se o tyto historické stavby nepřišlo," poznamenala také organizátorka výstav Skanzen důl Mayrau Dagmar Šubrtová. Projekty studentů budou v tomto skanzenu vystavené až do konce listopadu .


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 15. 08. 2008 | 4493 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ČT 24
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server