Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 28.01.2023 do 04.02.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Hedvika na plátně

BardoňHedvika opět září na filmovém plátně
Ztracený snímek se vrátil k autorovi po čtyřiceti letech

Život členů Klubu přátel Hornického muzea OKD dláždí každodenní starosti, ale také chvilky štěstí, pro které stojí za to žít a angažovat se v práci tohoto aktivního hornického spolku. Jednu z nich prožil nedávno amatérský dokumentarista Ladislav Bardoň, který připravuje pro KPHM Hornický videozpravodaj. Je spojena s nalezením unikátního filmového snímku, který přibližuje realitu a zejména život zaměstnanců petřvaldského Dolu Hedvika v letech 1964 – 1966.

"Jedná se o jeden z řady mých starších dokumentů, které jsem jako zanícený amatérský filmař natáčel pro doly OKD v polovině šedesátých let minulého století," vysvětluje Ladislav Bardoň. "Když se po šedesátém osmém likvidovaly materiály tehdejšího ROH, film zmizel a tak jsem ho měl za nenávratně ztracený. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem se vloni dozvěděl, že snímek zachránil můj bývalý spolupracovník a kolega Zdeněk Surga z Havířova. Moc se mu líbil a tak si jej odnesl domů a po celé ty roky ho uchovával a ochraňoval. Problém byl v tom, že nevěděl, kdo jej natočil nebo komu patří. Přišlo se na to náhodou po čtyřiceti letech…"

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 30. 07. 2008 | 1523 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server