Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 22.01.2023 do 29.01.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Májovák na Landeku


Májovák Klub přátel Hornického muzea OKD slaví 20 let činnosti a jaké by to byly oslavy bez pořádné hornické dechovky! Tou největší v regionu je karvinský velký dechový orchestr Májovák – a právě on také zahraje jubilantovi k výročí. Má k tomu ostatně skvělou motivaci. Také on totiž letos slaví své výročí, a to ne ledasjaké. Byl založen právě před 100 lety!

A aby toho nebylo málo, dali si Klub a orchestr sraz u dalšího oslavence: Výroční koncert Májováku se bude konat v neděli 25. května od 15.00 hodin v kompresorovně Hornického muzea OKD v Ostravě-Petřkovicích, které bylo pro veřejnost otevřenu na Barborku roku 1993.

Ukázka z repertoáru (upoutávka a závdavek).

Májovák - Škoda lásky

"Je to vlastně náš premiérový koncert v areálu hornického muzea OKD, ale určitě ne poslední," řekl pro Horník předseda Správní rady Májováku Petr Ženč. „Koncert logicky vyplynul ze spolupráce našeho orchestru s Klubem přátel, Nadací Landek, společností OKD a Hornickým muzeem OKD. Bez jejich podpory by se nemohla uskutečnit nejen tento akce, ale i řada jiných aktivit, které realizujeme pro uchování hornických tradic.“

Program koncertu bude pestrý a bohatý. Májovák se vytasí s tím nejlepším, co může nabídnout. Zazní například Slovanský tanec číslo 8 Antonína Dvořáka, árie Nessun Dorma z Pucciniho opery Turandot, Česká taneční svita Pavla Staňka nebo směs nejkrásnějších filmových melodií italského skladatele Enia Morriconeho. Nemůže ale chybět ani směs nejznámějších hornických písní. „Hornické melodie k našemu orchestru neodmyslitelně patří a zařadit je na koncertě v hornickém muzeu je naší milou povinností“, vysvětlil Petr Ženč.

Více než šedesátičlenné těleso budou řídit dirigenti Milan Bystroň, Vlastimil Blažek a Marek Prášil. Mluveným slovem bude provázet člen souboru Divadla Petra Bezruče v Ostravě Pavel Handl. Zazpívají sólisté opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Magda Bártková, Peter Svetlík a Pavel Kozel. V jejich podání zazní nádherné melodie z muzikálu Fantóm opery Andrewa Lloyda Webera. Je se tedy na co těšit. Vstup volný.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 19. 05. 2008 | 1874 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server