Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 22.01.2023 do 29.01.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Změna na ČBÚ


Makaria střídá Pěgřímek

Novým předsedou Českého báňského úřadu (ČBÚ) se od 1. dubna stal Ivo Pěgřímek (43). Do funkce ho minulý týden jmenovala vláda.

Dosavadní předseda ČBÚ profesor Roman Makarius (69) odchází na vlastní žádost kvůli věku. „Jsem připraven i po odchodu z funkce dát státním orgánům k dispozici své zkušenosti z více než padesátiletého působení v hornictví,“ napsal Makarius v abdikačním dopise premiérovi Mirku Topolánkovi. Ivo Pěgřímek vystudoval hlubinné dobývání ložisek na Hornicko-geologické fakultě Vysoké školy báňské-Technické univerzity v Ostravě (1983 až 1987), o deset let později si na VŠE v Praze doplnil manažerské vzdělání.

Od roku 1984 pracoval dvacet let v OKD nejdříve jako vedoucí Dolu J. Fučík, poté byl sedm let hlavním inženýrem na Dole Paskov. V roce 2005 krátce působil v důlní firmě KR Ostrava jako zástupce ředitele. V posledních dvou letech byl majitelem a jednatelem soukromých společností After mining (likvidace vyřazených důlních děl) a Č. U. d., která byla dodavatelem pro OKD.

| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 10. 04. 2008 | 4103 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server