Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.11.2022 do 03.12.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Knihy

O času a ohni


Otto Hejnic

NOVÉ  KNIHY

Nakladatelství Bor

Formát 21,5x15cm, vázaná vazba 200 stran, vydání první, doporučená cena 195 Kč

Anotace:

Povídky zachycují dobu od 60. let do současnosti. Potkáváme mladé studenty, úspěšné a neúspěšné vysokoškoláky s jejich dívkami, muzikanty, dělníky, vědce, redaktory, herce, stávající podnikatele, krásné víly, potvory i zklamané manželky. Je to místy humorná, místy nostalgická knížka o setkávání a ztracených láskách. O času, který nás mění, a ohni v nás, který se někdy znovu rozhoří.Zní zde trampské písničky, rock i free jazz tak, jak je potkávaly opuštěné děti květin, generace poznamenaná 68. rokem, na své cestě ze snů do všednodennosti normalizačních let. Zestárlí chlapci léta účtují svoje životy v novém tisíciletí a ze vzpomínek se jim vynořují bývalé milenky, kamarádi a spolužáci. Málokde v povídkách platí jednota času, některé texty se postupně vrstvily během desetiletí, ale autor se vždy snaží zasadit příběh do konkrétního kontextu, aby zachytil chuť a vůni jednotlivých prostředí a charakterizoval dobu, ve které se rodily i odehrávaly. Z Příbrami, Loun, Prahy a Ostravy se děj posouvá na Liberecko. Jako červená nit se knížkou táhne otázka, co se hrdinům a hrdinkám povedlo či nepovedlo, čím naplnili svoje životy a co v nich ztratili. Autor vypovídá o světě, v němž žijeme, o dnech někdy všedních, jindy zázračných, a tak se nezřídka může stát, že se s jeho postavami či příběhy budeme zcela překvapivě identifikovat.

Zpět na seznam


[Akt. známka: 1,80 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
| Autor: Otto Hejnic DIAMO | Vydáno dne 18. 03. 2008 | 8794 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server