Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 23.01.2023 do 30.01.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Informace

Léčit se u těžních věží?

Divili se klienti. Darkov teď hostí i šejky.

Ještě před několika roky se pacienti občas ptávali: To se máme léčit v lázních, které jsou nedaleko těžních uhelných věží? Teď už se neptají, Státní léčebné lázně Darkov u Karviné ročně navštíví až dvanáct tisíc lidí z celého světa.

Ještě před několika roky se pacienti občas ptávali: To se máme léčit v lázních, které jsou nedaleko těžních uhelných věží? Teď už se neptají, Státní léčebné lázně Darkov u Karviné ročně navštíví až dvanáct tisíc lidí z celého světa. "Ze zahraničí přijíždí nejvíce pacientů převážně ze Saudské Arábie, Kuvajtu a Bahrajnu. Přijíždějí však i pacienti z Dominikánské republiky či Íránu a také z evropských zemí," říká vedoucí obchodního oddělení lázní. Připouští, že kdyby se lázně Darkov chtěly srovnávat s tím, jaké okolní prostředí využívají lázně například v Karlových Varech či Luhačovicích, asi by neuspěly. "My ale léčíme především pacienty s potížemi po úrazech, operacích nebo mozkových příhodách. Pro tyje nejdůležitější léčba, nikoli rekreace. Ale i okolí našich lázní se v posledních letech velmi změnilo," říká vedoucí oddělení. Dříve se stávalo, že pacienti přijížděli do lázní nedaleko Karviné s obavami, že jedou především do kraje poničeného těžbou uhlí. "Někteří domácí pacienti říkali, že to čekali i horší. To, že k nám jezdí i cizinci z exotických zemí, svědčí o kvalitě lázní, na které hornictví naštěstí nemá žádný vliv," říká vedoucí oddělení.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Rudolf Polák | Vydáno dne 06. 05. 2007 | 2017 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server