Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 19.09.2022 do 26.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Počet zobrazených článků: 5 (z celkem 5 nalezených)

Ceny uhlí míří po mnoha letech prudce vzhůru

Velkoobchodní ceny uhlí v západní Evropě v pondělí vzrostly na nejvyšší úroveň za deset měsíců a proti zhruba devítiletým minimům z poloviny února už získaly asi 50 procent. Uhlí ženou vzhůru rostoucí ceny ostatních paliv spolu s omezováním těžby a výpadky dodávek, uvedla agentura Bloomberg. Růst cen uhlí táhne nahoru i ceny elektrické energie na evropských trzích.


HORNÍK jen jednou měsíčně

Vážení čtenáři týdeníku Horník

HORNÍK

jsou zprávy, které se mi sdělují velmi špatně, a tato k nim bohužel patří také.

S ohledem na současnou ekonomickou situaci společnosti OKD a celou řadu úsporných opatření, ke kterým jsme zákonitě museli přistoupit i v redakci tohoto časopisu, pomalu dochází k omezování počtu výtisků Horníka a jeho periodicity.

Co to znamená v praxi? Horníka budeme od června vydávat pouze jednou za měsíc.

Současně s tím snižujeme počet výtisků z 16 na 10 tisíc kusů. Z toho vyplývá, že tento časopis už v tištěné verzi nebude určen k masivní distribuci i mimo závody OKD, ale přednostně ho dostanou kmenoví zaměstnanci.

Počínaje dnešním číslem tak začíná platit zcela jednoduchá rovnice: 1 zaměstnanec = 1 výtisk. Vám ostatním pak můžeme nabídnout elektronickou verzi, která je a nadále bude umístěná na webových stránkách OKD.

Postupně budeme měnit i obsah firemního měsíčníku. Horník by se měl především stát prostředkem interní komunikace a naše zaměstnance hlavně informovat o dění ve společnosti OKD. To bude jeho hlavním posláním a takto bude i koncipován.

Proto některé rubriky včetně polské jazykové mutace už v červnovém čísle nenajdete vůbec, nebo dojde k jejich zásadním úpravám.

Na závěr mi dovolte ještě jednu poznámku. Chápu, že ne všichni mají vřelý vztah k počítačům a elektronickým časopisům. Nebo počítač prostě nevlastní. Kdysi se ale noviny a časopisy po přečtení běžně posílaly dál, do další rodiny, k dalším čtenářům. Možná i to je cesta, jak můžeme Horníka i nadále šířit mezi bývalé zaměstnance OKD bez zvýšených finančních nákladů.

Ivo Čelechovský
mluvčí společnosti OKD
a šéfredaktor časopisu Horník


Pravděpodobně dojde k postupné likvidaci společnosti NWR

V souvislosti s podáním insolvenčního návrhu společnosti OKD u Krajského soudu v Ostravě a jeho rozhodnutím o úpadku této firmy zůstávají akcie New World Resources Plc a dceřiných společnosti nadále staženy z londýnské, pražské a varšavské burzy.
Vzhledem k tomu, že je OKD jedinou obchodovatelnou společností ze skupiny NWR, dojde pravděpodobně i k řízené likvidaci či ukončení činnosti zbytku skupiny NWR. V tomto případě mohou akcionáři NWR Plc očekávat minimální nebo nulový výnos (kromě možného rozdělení hotovostního zůstatku společnosti NWR Plc, který může zbýt po řízeném ukončení společnosti nebo rozdělení skupiny NWR).
Z těchto důvodů NWR neoznámila (v termínu vyplývajícího z finančního kalendáře podniku) hospodářské výsledky za první čtvrtletí.


Čína vyhlásila boj nelegálním dolům

Národní komise pro rozvoj a reformu Číny (NDRC) přikázala okamžité ukončení téměř 40 projektů v oblasti těžby uhlí kvůli porušování pravidel. Čína zároveň oznámila, že bude v rámci snahy o snížení obrovského přebytku těžby nad spotřebou uhlí ostřeji bojovat proti ilegálním uhelným projektům.
„Nedávné výsledky zvláštní inspekce v oblasti budování ilegálních uhelných dolů ukázaly, že stále existuje menší množství ilegálních projektů, a to jak připravovaných, tak provozovaných. Musíme přijmout mnohem přísnější nápravná opatření a udělit přísnější tresty,“ citoval z prohlášení NDRC server o energetice.cz.
NDRC dlouhodobě jedná se zainteresovanými subjekty v čínském uhelném průmyslu, který byl zasažen ekonomickou krizí a rozsáhlou kampaní čínské vlády podporující přechod k využívání čistých zdrojů energie.


Štědrý den

BetlemŠtědrý den připadá v ČR na 24. prosince, jedná se o poslední den příprav na Vánoce. Při pohledu do minulosti - konkrétně do období středověku, tak právě v tento den končil rok a nový začínal 25. prosince, na Narození Páně. Štědrý den znamená většinou mnoho radosti, hlavně pro děti, které se od rána těší na Ježíška, jaké dárky přinese a kolik toho nadělí. Tradičně se v tento den rodiny navštěvují, tedy většinou na návštěvu jezdí tatínci s dětmi a maminky chystají večeři. Na štědrý den dospělí a větší děti zdobí snad nejtypičtější symbol dnešních Vánoc - vánoční stromeček, ovšem některým malým dětem jej nosí společně s dárky Ježíšek. Mezi tradice, které jsou se Štědrým dnem spojené, patří postní oběd. minka minkaObvykle se podává hubník, či kuba nebo muzika, což jsou krajové názvy pro jídlo z krup a lesních hub. Ve večerních hodinách se sejde celá rodina u štědrovečerní tabule a podává se tradiční kapr, i když v některých rodinách je nahrazován vepřovými řízky či jinými druhy ryb. Přílohu tvoří bramborový salát. Nesmíme opomenout i na sladkého průvodce celých Vánoc, které tvoří tradiční české vánoční cukroví. Obvykle po večeři nastává čas, kdy do většiny domácností dorazí Ježíšek.

| Autor: administrator | Vydáno dne 24. 12. 2013 | 1182 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server