Město Havířov odkrylo svou historii

Autor: Ing. Jaroslav Minka <jarominka(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Zdroj: Ing. Jaroslav Minka, Vydáno dne: 19. 12. 2012

Renata

Výstavní expozice historie města a hornictví je otevřena.

Přestřižení pásky

Přesně v 10 hodin místního času 10. prosince 2012 ve společenském domě Reneta, první náměstek primátora města Havířov Eduard Heczko uvítal všechny přítomné a seznámil je s významem expozice města a hornictví v Havířově. Suše konstatoval, že Havířov je bez šachty o proti partnerskému městu Jastrzebie-Zdrój, který jich má pět. O to více poděkoval všem, kteří se na expozicích podíleli a vyzdvihl podíl Klubu přátel hornického muzea v Ostravě a hlavně pobočky Havířov, která hornickou expozici připravila.

Za fanfár dechové hudby kamarádů partnerského města z Polska Jastrzembie-Zdrój a po proslovech primátora města Havířov Zdeňka Osmanczyka a partnerského města poradce prezidenta p. Františka Pixy se přítomní ze společenského sálu společenskému domu Reneta vydali k přestřižení pásky k vystavovaným exponátům.

Vstupní pásku přestřihli: primátor města Havířova, ředitelka kulturního centra Havířova, poradce prezidenta partnerského města Jastrzebie-Zdrój.

Zúčastnili se: vedení města Havířova a Jastrzebie-Zdrój, vedení HBZS v Ostravě Radvanicích, vedení Dolu Karviná, kamarádi z KPHM v Ostravě a Havířova, Suché, Stonavy, Sedlišť a další pozvaní hosté primátorem města Havířova.

Příprava a stavbu muzea

Otevření Muzea Havířov

Třetí den po otevření

Historie

10 prosince

1 den

3 den

Město Havířov

Barborky 2012