Benefice Basikové a The Tap Tap

Autor: Vladislav Sobol <vladislav.sobol(at)okd.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 11. 09. 2011

Benefice

vynesla přes 330 tisíc pro hornické sirotky

Benefiční koncert Nadace OKD, na kterém vystoupila kapela hendikepovaných muzikantů The Tap Tap a jako hlavní host Bára Basiková, vynesl neuvěřitelných 338.926 korun pro Občanské sdružení svatá Barbora, jež se stará o hornické sirotky. „Byla to vůbec první oficiální benefice v OKD, takže jsme s takovou částkou rozhodně nepočítali,“ řekl Jiří Suchánek, ředitel Nadace OKD, která je spolu s těžařskou firmou stálým pomocníkem dětí z Barborky.

Benefice

Dvouhodinový program byl plný smíchu, ale i dojetí. To když symbolický šek od OKD přebírali na pódiu hornické vdovy. „Je to neuvěřitelné, že nám takto pomáháte. Mohli byste nám dát jen zákonné odškodné, ale vy se o naše děti staráte až do dospělosti. Cítíme se tady s vámi jako členové velké rodiny,“ shrnula Marta Szamaránská pocity maminek, kterým těžaři prostřednictvím své nadace a Občanského sdružení svatá Barbora pomáhají.

     Upřímný potlesk si vysloužilo gesto hendikepovaných muzikantů z The Tap Tap, kteří výtěžek z prodeje svých CD a reklamních předmětů – rovných sedm tisíc korun - také věnovali Barborce. Příspěvky v kasičce od hostů koncertu, jež přesáhly sto tisíc, pak svými dary výrazně zvýšili dodavatelé OKD, společnost Bucyrus Czech Republic ze skupiny Caterpillar a firma CFT GmbH, která sdružení přispěla přes 167 tisíc korun.

Benefice

„Peníze použijeme na přímou pomoc dětem a mladým lidem. Barborka jim přispívá především na vzdělávání, od financování školného, učebních pomůcek či ubytování na kolejích až po úhradu autoškoly nebo jazykového kurzu v zahraničí. Snažíme se je připravit na samostatný život,“ vysvětlil předseda sdružení Vladislav Sobol.

„Společnost OKD se stejně jako dříve i v roce 2010 postarala o to, aby byla činnost sdružení a pomoc dětem finančně zajištěná. Ještě více prostředků a úsilí jsme zároveň investovali do bezpečnosti práce s cílem, aby dětí, o které se Barborka stará, postupně ubývalo,“ řekl generální ředitel OKD Klaus-Dieter Beck.

Vladislav Sobol
   mluvčí Nadace OKD