"Babky" mezi dukeláky

Autor: Redakce Horník <josef.lys(at)okd.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 08. 06. 2011

Středeční den se ukázal jako spolehlivý partner i pro členy klubu důchodců bývalého dolu Dukla v Havířově-Suché vedeného Antonínem Čejkou, členem Koordinačního výboru důchodců OKD. Sešli se na zahradě bludovické "pézetky" na své zahradní slavnosti. Pivečko, nějaká ta štamprlička či vínečko, nezbytné nealko, ale i skvělé domácí koláčky byly taky. Chutnaly i rožněné klobásky, po jejichž první várce se jen zaprášilo, takže pořadatelé museli zajistit další.

    K poslechu hrála dvojice hudebníků Trioton. Moc mile jsme byli překvapeni, když mezi nás přijely "Havířovské babky". Při jejich příchodu jsem je přivítal vzpomínkou na moc šikovnou, aktivní a ke všem přívětivou Jiřinku Slavíkovou, bývalou učitelku i ředitelku ZŠ v Havířově- Suché, která před dvaceti lety dala dohromady skupinku členek havířovského Českého svazu žen, jež bavilo zpívat, tančit, ale třeba i recitovat. Skupinka sice starších, ale šikovných a vždy usměvavých žen stále rozdává dobrou náladu všude tam, kam je pozvou. Svým programem bavila mnoho lidí v celé naši vlasti, ale i v zahraničí. Nejinak tomu bylo také mezi účastníky tohoto odpoledne.

Klub dukelských důchodců se spolu s vedením města a Klubem přátel hornického muzea chystá na pietní vzpomínkovou akci ke smutnému červencovému 50. výročí důlního neštěstí na Dukle, ale také na své další akce, zejména zájezdy, např. na jižní Moravu.
Jaroslav Břoza