Setkání hornických měst a obcí ČR

Autor: Ing. Jaroslav Minka <jarominka(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 21. 09. 2010

14. setkání hornických měst a obcí ČR ve Stříbře, ve dnech 10. až 12. Září 2010.

Stříbro

Na 14. Setkání se sjelo do Stříbra, královského horního města, 850 kamarádů ze všech koutů České republiky a také ze Slovenska, Maďarska, a Německa.

Stříbro

Pořadatelem je vždy město a organizační část přebírá Spolek horníků a hutníků s podporou celostátního Sdružení hornických a hutnických spolků a garanty se stává kraj a sponzoři, kteří se při tomto setkání zviditelní. Celostátní Sdružení hornických a hutnických spolků je při všech prezentacích společně s panem starostou nebo primátorem města. V současnosti je to za Sdružení Ing. Miroslav Šťastný a za příslušné město Stříbro starosta Mgr. Miroslav Nenutil.

Klub přátel hornického muzea, který má v současnosti přes 400 členů, uspořádal zájezd pro své členy do královského města Stříbra na 14. setkání hornických měst. Z Karviné, Havířova, Petřvaldu, Ostravy vyjelo 10. září 2010 36 kamarádů a kamarádek Klubu přátel hornického muzea abychom reprezentovali svá města a OKD. Společně s námi se setkání zúčastnili kamarádi z Nadace Landek a z měst a obcí: Ostravy, Havířova, Karviné, Horní Suché, Petřvaldu.

Stříbro Stříbro    Při každém setkání je udělováno jedno z nejvyšších hornických ocenění „Český Permon“. Letos jej získal Klub přátel hornického muzea a cenu převzal předseda Klubu Mgr. Rodan Broskevič.

Členové hornického spolku ve Stříbře svojí pílí vybudovali během šesti let u řeky Mže hornický skanzen a zrekonstruovali, královskou dědičnou štolu Prokop. Záštitu nad konáním 14. setkání převzali osobně: předseda senátu ČR Přemysl Sobotka, hejtman Plzeňského kraje Milada Emmerová, předseda Českého báňského úřadu Ivo Pěgřímek. Zapsal jeden z účastníků tohoto setkání Ing. Jaroslav Minka. „Zdař Bůh“