Hornická Příbram ve vědě a technice

Autor: Otto Hejnic DIAMO <hejnic(at)diamo.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 05. 10. 2009

Již 48. ročník sympozia Hornická Příbram ve vědě a technice se koná v prostorách Divadla A. Dvořáka.

Slavnostní zahájení a úvodní blok přednášek se koná v úterý 13. října v 10 hodin v estrádním sále. V jeho předsálí bude od 8 hodin registrace, ubytování a informace pro účastníky. Sekce L - Legislativa zasedá na Malé scéně divadla, v úterý od 14 do 16 hodin. Sekce V - Věda a technika v hornictví začne jednat v úterý od 16 hodin na Malé scéně, kde její program bude pokračovat ve středu od 9 hodin, odpoledne od 14 hodin. Sekce T – Evropské hornictví, tradice a památky bude jednat v úterý od 14 hodin a ve středu od 9 hodin v přednáškovém sále, který najdete naproti estrádnímu sálu.
Do estrádního sálu se jde po prostředním schodišti budovy, Malou scénu najdete vlevo od tohoto schodiště.
Doprovodný program: Sympoziu předchází Setkání přátel nerostů, kamenů, šperků a fosilií, v sobotu 19. září od 9 hodin estrádním sále.

Přátelský večer se koná v úterý 13. října od 18 hodin ve foyer Divadla A. Dvořáka, vstup pro účastníky sympozia je volný.

Slavnostní hornický večer „Skok přes kůži“ se koná ve středu od 19 hodin v Sokolovně ve staré Příbrami, kdo označí svůj zájem na přihlášce má vstup volný.

Exkurze se konají ve čtvrtek 15. října, 1. okruh zamíří do hornické kovárny na Dole Vojtěch, 2. okruh zamíří do zlatonosného Jílového, prohlédnout si znovuobjevené štoly.

Součástí sympozia je zasedání mezinárodní sekce G – Geoetika. Ta svoje jednání zahájí již v pondělí od 13. hodin, jednat bude v malé zasedací místnosti DIAMO, s. p. o. z. SUL Příbram, také v úterý a středu. Většina přednášek a diskuze proběhne v angličtině. Podrobnější informace najdete na www.hpvt.cz