Den na Landeku, desetitisícová návštěva

Autor: Redakce Horník <josef.lys(at)okd.cz>, Téma: Informace, Zdroj: Radek Lukša, Vydáno dne: 19. 09. 2009

RPG Real Estate zařídila pro všechny volný vstup, spoustu atrakcí a v programu i Věru Špinarovou či MIG 21

Špinarová

Na deset tisícovek návštěvníků bylo během neděle 13. září v areálu Hornického muzea OKD. Přilákal je program „Den na Landeku“ připravovaný ve spolupráci s RPG Real Estate. Ta zařídila svým pracovníkům gratis malé občerstvení a úplně všem lidem pak volný vstup do areálu i na většinu trvalých či jen pro tuto příležitost připravených atrakcí.

„Pozvání bylo směrováno hlavně k našim nájemníkům a též zaměstnancům společnosti OKD. Těžko odhadnout, kolik jich přišlo, ale taková návštěvnost nás každopádně velmi těší,“ sdělil Petr Handl, mluvčí RPG RE. Cílem podle něj bylo „zpříjemnit lidem konec léta“ a zviditelnit Hornické muzeum. Na jeho nové dlouhodobé koncepci využití totiž pracuje i RPG RE.

Všechno vypuklo hodinu po poledni s moderátory Alešem Juchelkou a Davidem Klimšou. Ti poté uvedli prvního z účinkujících na hudební scéně, skupinu Smolaři. Po nich zahráli Queen Revival. Slušný dav, mladí i staří, dále aplaudoval ostravské pěvecké legendě Věře Špinarové a hlavní hvězdou odpoledne byl pražský MIG 21 v čele s hercem Jiřím Macháčkem.

Slavnosti

„Obsazeny byly veškeré parkovací kapacity v areálu a okolí. Spousty lidí přicházely pěšky od tramvají a autobusů. Vzhledem k tomu, že se neplatilo vstupné, není to přesně spočítáno. Asi deset tisíc návštěvníků se tady ale určitě za celý den vystřídalo,“ dodala za Hornické muzeum Pavlína Brožová. „Den na Landeku“ byl obdobou zářijových havířských slavností.