Policejni praskač

Autor: Redakce Horník <josef.lys(at)okd.cz>, Téma: Zábava, Vydáno dne: 01. 09. 2009

Ni, že bysem byl posera, ale už odmalička chovam k policajtum posvatnu hruzu, aji když mam svědomi čistučke jak liliju. A když mam s nimi jednať, tak se skoro cely osypu. Je to isto i vychovu, bo moja maminka dycki vykladali, že když ich kolonku v Orlove prochazal četnik, tuž stali v pozoru aji ti nejvěči vybijokna a lumpi. Pamatuju tež, to už coby mladik, jak okrskařem v naši ulici v Ostravě byl isty Bina. Měl dva metry vyšky, stopadesat kilo, v hubě furt havana a jezdil na šestistovce Indian ze sajdu. Když vlez do hospody U Slunka, kaj se to mlelo co chvila, tak nejdřiv vyfackal a potym za kragel doslova vyněs do antona chlopy, z nichž šel strach na hodně velku dalku! A včil se představtě že mi minuly štvrtek volala Mařa do Mezřiča k Cyrilovi, kaj sem se na chvilu uklidil do ticha a chladku lesa, že mě zhaňaju policajti!

Jak to vidí stryk LojzekPivarPry sem byl v Ostravě v Tesku zachyceny bezpečnostni kameru vedle jakesiho chlopa, co měl v obchodě krasť. Pry mam přisť co nejdřiv na okrsek. „Jak na tebe přišli? Či maš na čele vizitku?“ divil se Cyrilek. Mi to bylo tež divne, tuš sem hned valil dom, ale ešče předtym Na Upadnicu, poradiť s kamošami, co a jak robiť. „Ja bych to něbral na lehku vahu,” strašil mě Juzek. „Enem se vem tych elitnich policajtuv z Urny. Ti by dokazali usvěčiť aji archanděla Gabriela. Před nimi by něobstala ani matka Tereza, kdyby ešče žila. A co deprem taki připosrany emeryt jak ty?! Ty im, jak na tebe huknu, přiznaš aji to, že si zabil vlastni mamu!,” dodal a ja mu musel dať za pravdu. Když sem šel k temu vyšetřujicimu, byla ve mně mala duša. Ale zbytečně! Tyn člověk mi enem ukazal fotku jakehosik gnypa a když sem řeknul, že ho něznam, zaklapnul deski a pravil, že s tym počital a až to zatim pustim z hlavy. Jasně, že sem se zeptal, jak na mě vlastně přišli. „Znáte policistu Jardu X? (Maminka teho Jardy je moja susedka.) Tak to on vás na kameře poznal, ale hned nám řekl, že jste slušný člověk a s tou krádeží určitě nic nebudete mít. Ale, každá stopa se musí prošetřit! Tak sbohem,“ pravil mi a ja vypadnul jak gořala z kavarny. Když sem to z ulevu vykladal kamošum Na Upadnici, Juzek se znova rypnul: „Řikal ti, že to maš ,zatim’ pustiť z hlavy?!...”

Chtěl sem po nim hodiť krygel, ale předešel mě Erďa:

„To raz vyzval policajt divku ku taňcu a když byli v kole, tak se ji zeptal: ,Také si myslíte, že jsou policajti blbí?’ ,Ne, ale je fakt, že na hymnu jsem ještě netancovala!’

Fajne, ni?!"                                                                           
Tuž Zdař buh, vaš Lojzek