Jak nas viďa v USA

Autor: Redakce Horník <josef.lys(at)okd.cz>, Téma: Zábava, Vydáno dne: 24. 05. 2009

Bavili zme se v ponděli Na Upadnici s kamošami o tej nědavne navštěvě americkeho prezidenta Obamy u nas. „Je to sympaticki chlop a hodně teho o nas vi, jak prokazal v tym svojim projevu na Hradě,” pravil z dvumetrove dalki Jaryn, bo se ešče furt boji te praseči chřipki. „Guvno. Přečital enem to, co mu napisali. Něvěřitě? Přečitam vam, co se o nas Amici mysliju. Jedna znama mi dala taki nabidkovy kalendař jedne cestovki z USA, kaj se o Česku piše:

Jak to vidí stryk LojzekPivarležící na kontinentu Evropa. Nachází se v prostoru mezi Německem a Ruskem. Kdysi byl tento stát zhruba dvakrát větší, ale v minulém století z něho začaly od východu jednotlivé kusy odpadávat. Hraničí s Německem, Rakouskem a pak ještě s jinými státy, které nejsou důležité a kde se špatně nakupuje. Česko je velmi stará země s mnoha poklady jako je most, Karlovo náměstí, Karlovy Vary a Karlštejn. Na západní civilizaci se podílí pivem a hokejem. K neustálému roztrpčení amerických návštěvníků mluví místní obyvatelé česky, i když je tam mnoho lidí, kteří promluví anglicky, jestliže z toho budou něco mít. Česko má jen tolik obyvatel jako 3 obvody New Yorku: City, Harlem a Brooklyn. Přesto je strašlivě přelidněné, minimálně každých 7 mil tam mají vesnici. Z deseti milionů lidí jich 9,5 milionu pije nebo kouří. Všichni Češi řídí auta jako šílenci, jsou posedlí sexem a nemají ponětí o disciplíně. Většina věřících Čechů jsou křesťané, i když byste to podle jejich chování neřekli. V Česku je mnoho komunistů. Všeobecně se Česko považuje za bezpečnou zemi. Návštěvníci si ale musejí být vědomi toho, že čas od času Česko někdo přepadne nebo obsadí. Češi tradičně kapitulují bez průtahů. Nikdy si tam nesmíte přestat dávat pozor na své peníze. Původ Čechů je nejasný. Někteří se považují za Slovany, jiní za potomky Keltů. Pak tam je skupina lidí, kteří mluví úplně jiným jazykem, ale tvrdí o sobě, že jsou Češi. Země také mnohokrát změnila své státní zřízení a jméno. Dnešní Česko si lidé pletou s Čečnou, ale ta je více na východě. Nejznámějšími Čechy byli internacionál DubCzech, Koudysh (tenis), Hashek (hokej) a Hejvl (exprezident).’ Tuž co temu řikatě?! Něsu to chuje?” pravil sem. Ale nikdo ani něceknul, bo se ozval Erďa:

„Učitelka se pta děcek, kaj pojedu na prazdniny. ,My doma mluvíme anglicky, tak jedeme do Ameriky!,’ pravi Anička. ,My mluvíme německy, tak jedeme do Alp!’ chlubi se Honza. ,My doma mluvime sprostě, takže pojedeme do řiti!’ konstatuje Pepik.

Fajne, ni?!"               
Tuž Zdař buh, vaš Lojzek