Doprava se rozšiřuje

Autor: administrator <info(at)hornicky-klub.info>, Téma: Informace, Vydáno dne: 16. 05. 2009

OKD Doparava využívá recese?
OKD Doprava se spoji s Čechofrachtem

Společnost OKD Doprava („OKDD"), která je největším soukromým nákladním železničním dopravcem v ČR, kupuje skupinu Čechofracht, jež je největším poskytovatelem komplexních služeb mezinárodního zasílatelství a logistiky v ČR. Spojením obou společnosti v rámci jedné skupiny vzniká významný hráč na trhu železniční dopravy, námořní, letecké a železniční spedice a logistiky s celkovým obratem (v roce 2008) přesahujícím 9 mld. Kč. OKD, Doprava, akciová společnost, koupi 100procentni podíl ve společnosti Čechofracht, a. s., od společnosti Hattisburg Enterprises Ltd. („Hattisburg"). Cena za transakci nebyla zveřejněna.

„Čechofracht patři dlouhodobě k největším a nejznámějším společnostem na trhu mezinárodní přepravy, jsme proto rádi, že tuto úspěšnou a zavedenou značku můžeme přivítat v rodině OKD Doprava,“ komentoval obchod Attila Boros, předseda představenstva a generální ředitel OKDD. „Společně budeme mnohem silnější na železnici, na silnicích i na moři, dokážeme lepe optimalizovat naše přepravní kapacity. Pro naše zákazníky to znamená nabídku komplexních logistických řešeni a ještě atraktivnější cenové a dodací podmínky,“ dodává Boros.

      „Našim dlouhodobým cílem je dále posilovat naše postaveni v regionu střední a východní Evropy a spojeni se silným partnerem, jakým je OKD Doprava, takovou perspektivu jednoznačně nabízí,“ říká Miroslav Chytil, předseda představenstva a generální ředitel Čechofrachtu. „Budeme nyní lepe kapacitně i kapitálově připraveni na připravovanou novou evropskou legislativu podporující přepravu po železnici a společně také můžeme dosahovat řady synergických efektů a úspor z rozsahu,“ dodává Miroslav Chytil.

Po akvizici Viamontu Cargo, která proběhla v minulem roce, se pro OKD Doprava jedna o další významné posíleni v oboru železniční nákladní dopravy, kterou společnost považuje za jednu ze strategických aktivit skupiny. Vypořádáni transakce bude předcházet schváleni Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a očekává se kolem poloviny letošního roku.