Jak sem vojakoval

Autor: Redakce Horník <josef.lys(at)okd.cz>, Téma: Zábava, Vydáno dne: 08. 05. 2009

„Už sem vam, synci, vykladal,jak sem travil dva roki na vojně?“zeptal sem se včera kamošu Na Upadnici. „To si nam němoch vykladať, bo jako haviř si na vojnu isť němusel!“ pravil mi na to Břetik. „Jaki haviř?! Obyčejny dulni zaměstnanec, bo štajger neni žadny haviř! To je vrchnosť, kera enem jebe haviřuv,“ smjal se Antek a kličkoval mezi tackami, co sem po nim hazal. „Tuš to bylo tak. Moja maminka byli sice mudra ženska, ale v tym připadku střelila kozla. Bo mi furt vykladala o tym, jak chlap, kery něbyl na vojně, neni chlapem, a že bysem se za haviřinu neměl, tajak všeci ti lempli, schovavať a na vojnu isť. Tuš sem šel!

Jak to vidí stryk LojzekPivar      Narukoval sem ku tankistum do útvary Mlada Milovice. To byla taka řiť, že už vtedy se řikalo: Lysa-Mlada-Milovice tři prdele v republice, a tež to, že když v Milovicach vyhodiš cihlu, tak při padu zabije buď kurvu, nebo vojaka... A esli vam to meno cosik řika, pak su to ty Milovice, kere se v osumašedesatym staly na dvaadvacet rokuv dočasnym domovem sovětskich vojsk. Je faktem, že člověk po rokach spomina enem na přijemne věci niž na šikanu, ale naščesti sem ju tam nězažil, bo naš kapitán Štanceľ Jan to hlidal. Raz se o ňu naši mazaci pokusili, když nas honili po blatě a kalužích a za pět minut zme měli čisti nastupiť. Tuš sme všeci skočili v maskačach pod sprchi a jak to na vojně chodi ,Co je mokre to je čiste!’ zme za pět minut stali na buzerplace. Štancen se to jaksik dozvěděl a měli stě viděť mazaki, jak trpěli. A měli zme ni jak oni pravili UPPDKV (uplně po piči do koňca vojny) ale pokuj od nich do koňca roka. Ten druhy se nam, pravda trochu natahnul, bo přišla karibska kriza, to jak se Chruščov němých domluviť kvuliva Kuby s Kennedym, ale potym přeci enem cuvnul a bylo po předpovidane valce. Spominam tež na isteho Karla Matesa. To byl Pražak jak cyp: vychcanek, ukecanec a frajer až na půdu! Prostě ,Vltavu křtěny kokot’, jak řikali bratia vo zbrani – Slovaci. Byl pověstny tym, že každe rano při budičku řval na cele kolo: ,Se na to můžu vysrat! Zase vstavame dva, mam mokro v trenkach a před sebou tu zasranou rozcvičku.’ Musim přiznat, že prvni dny jsme to ve třicetihlave cimře brali jako dobry vtip. Po tydnu už se ale na Kadlika dycki snesla sprška papuči a tak s tim asi po měsicu přestal. No, vytrvaly Pražak!“ Chlapi Na Upadnici řvali smichem a kuckali, že přiště musim s tymi vojenskými zažitkami zase přisť, ale přeřval je tradičně Erďa:

„U oltařa se ženich naklonil ku nevěstě a cosik ji pošuškal. Ta se ku němu otočila a pravila: ,Nemam nic proti sexu před svatbou, ale dvě minuty před obřadem?!’

Fajne, ni?!"
Tuž Zdař buh, vaš Lojzek