Za permoníky do podzemí

Autor: administrator <info(at)hornicky-klub.info>, Téma: Informace, Zdroj: Alena Straková, Vydáno dne: 02. 07. 2008


VyplaceniNa cestu Za permoníky do podzemí byli ve čtvrtek 15. května pozváni regionální novináři, pracovníci regionálních infocenter a celá řada dalších, kteří mají cokoliv společného s cestovním ruchem.

Město Příbram, odbor kultury, sportu a informačních služeb uspořádal ve spolupráci se Spolkem Prokop v rámci projektu Marketing cestovního ruchu, press trip a workshop, na kterém společně představili nejen historii města, ale i příbramského hornictví, ale hlavně expozice, které tento spolek nabízí svým návštěvníkům. Na pozvánce, která novináře a další účastníky zvala na tuto akci, byl jeden z bodů nazván jako „zcela netradiční program připravený členy Spolku "Prokop". Pozvánka nelhala. Spolek Prokop, který, jak se všichni na místě přesvědčili, tvoří úžasní nadšenci, ať už je to sám starosta spolku Chrudoš Fiala, nebo jeho pravá ruka Jaroslav Korbel, ale i celá řada dalších skvělých lidí, kteří s velkým zaujetím a nasazením na programu pracovali.

FlašinetPo prohlídce expozic přišlo na řadu přivítání historickým starostou obce Šemberou a jeho paní. To bylo jenom malým úvodním vstupem. Po něm následovala scénka, která znázorňovala vyplácení hornického žoldu a vše doprovázely tóny starobylého flašinetu.

Akce měla díky organizátorům svůj smysl. Spolek Prokop a jeho expozice, má od čtvrtečního odpoledne řadu nových obdivovatelů, kteří zcela jistě předají své poznání a zkušenosti dalším.