Změna na ČBÚ

Autor: Redakce Horník <josef.lys(at)okd.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 10. 04. 2008


Makaria střídá Pěgřímek

Novým předsedou Českého báňského úřadu (ČBÚ) se od 1. dubna stal Ivo Pěgřímek (43). Do funkce ho minulý týden jmenovala vláda.

Dosavadní předseda ČBÚ profesor Roman Makarius (69) odchází na vlastní žádost kvůli věku. „Jsem připraven i po odchodu z funkce dát státním orgánům k dispozici své zkušenosti z více než padesátiletého působení v hornictví,“ napsal Makarius v abdikačním dopise premiérovi Mirku Topolánkovi. Ivo Pěgřímek vystudoval hlubinné dobývání ložisek na Hornicko-geologické fakultě Vysoké školy báňské-Technické univerzity v Ostravě (1983 až 1987), o deset let později si na VŠE v Praze doplnil manažerské vzdělání.

Od roku 1984 pracoval dvacet let v OKD nejdříve jako vedoucí Dolu J. Fučík, poté byl sedm let hlavním inženýrem na Dole Paskov. V roce 2005 krátce působil v důlní firmě KR Ostrava jako zástupce ředitele. V posledních dvou letech byl majitelem a jednatelem soukromých společností After mining (likvidace vyřazených důlních děl) a Č. U. d., která byla dodavatelem pro OKD.