Jak měnili a měnili, až vyměnili

Autor: administrator <info(at)hornicky-klub.info>, Téma: Zábava, Vydáno dne: 23. 10. 2007

„Tuž mi mluvtě! Jak se može stať, že vyměňa děcka v porodnici?! To za stareho Rakuska něbyvalo,“ rozčiloval se oto Na Upadnici Poldek. „Jak vidiš, stať se to može. A mam obavy, že se to v minulosti stalo vicrazy! Aji za teho tvojiho blahoslaveneho stareho Rakuska,“ pravil sem mu na to ze smichem a hned aji dodal: „Spominam se, že když zme byli mali tak moja maminka kolikrazy pravěli mojimu staršimu brachovi, když byl hodně přetivny, že neni naš, a že ho beztak v porodnici vyměnili.

PivarBo kdyby byl naš, tak by něbyl lakomy, něhadal se a něpral. Bracha dycki tvrdil, že to se ve špitale němože stať, ale myslim se, že ho to dosť sralo a trapil se tym. Šak sem mu hned, jak se to s tu zaměnu děcek v Třebiču objevilo v novinach, volal, a vubec sem se nědivil, že mně poslal do řiti a praštil mi s telefonem!“ „Ty zje pěkny gnyp, co!? Ešče si mu měl doporučiť, až se okamžitě idě na to DNA vyšetřeni a uvažuje o připadne změně přijmeni. Ešče předtym až se ale vybere z kasy penize a da je policajtum, až mu zjisťa, kdo je jeho pravym tatu a mamu,“ nadaval mi naoko Antek. „Ja bysem chapal, kdyby se děcka zaměnily ve špitale za valky. Při bombardovaňu, kdy neni na nic čas. Ludě prchaju do kryta a sestřička lapně něoznačene děcko a směta s nim do sklepa. Když se vylekana vrati zpatki, može potym guvno vědět, kere mamě tyn kojenec patři, ni? Ale včil?! Dochtor, porodni babka, tata – aspoň se tyn chlop mysli, že im je!? – a rodička. K temu jeden živy raneček, na kery se ma hned napsať meno mamy a zavazať na ruku stejne čislo jako rodičce. Řeknitě mi, jak se može stať, že to zdupu? To je fakt burdel a šlendrian, kery zasluhuje ni enem vyhazov ze špitala, ale přimo fyzicky trest! Normalně rakosku přes holu řiť,“ rozčiloval se Jiřik. „Ja to tež něchapu! Ale na druhe straně se divim, že mama něpozna, když ji přinesu ku kojeňu děcko o pul kila lechči nebo těžši, než jake porodila?!,“ položil sem řečnicku otazku. „Možna je to tym postporodnim traumatem, jak se včil moderně pravi temu duvodu, čemu baba po porodu zabije svoji děcko. Pry se vubec něuvědomuje, co robi!,“ vysvětloval Juzek. „S tym iď do dupy. To može měť ženska, co rodi kasik na hajzlu či v lese, aby ju nikdo něviděl. Ale ve špitale, když su u ni dochtoři, sestry aji vlastni chlop?! To by měla byť šťastna, a ni měť to trauma, či jak se temu řika!,“ nadaval dali Jiřik.
A byl by možna pyskoval ešče aji včil, kdyby ho něutnul Erďa ze svojim frkem:

„Představtě se – pokoj, lehce eroticka atmosfera a do ní je slyšeť: ,Zhasni tu svíčku!’ ,Ale to je žárovka!’ ,Ale to je přece jedno, Karle!’ ,Ale já jsem přece Petr!’ ,Tak přišel jsi sem souložit, nebo se hádat?!’

Fajne, ni?!
Tuž zdař buh, vaš Lojzek