Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 16.09.2023 do 23.09.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Hornické a hutnické spolky hlasovaly o Permonech

Permon

Počin roku ocenění za výstavu o své činnosti a dobývání uhlí v ostravsko-karvinském revíru, za celoživotní dílo přebral cenu Jan Kurial z Nadace LANDEK

Sdružení hornických a hutnických spolků (SHHS) svolalo v poslední dekádě dubna do Rudolfova konzilium k tradičnímu vyhlašování cen Český Permon. Zúčastnilo se ho dvaadvacet z celkem pětadvaceti klubů, přičemž bezmála třetinu tvořili zástupci našeho revíru. Však se také počiny a osobnosti z Ostravska a Karvinska objevily mezi nominovanými!

Permon     Samotnému jednání předcházela návštěva Hornického muzea Rudolfov i rekonstruované štoly Eliáš, kde kdysi kutali stříbro. „Přístupných je v současné době 740 z asi 1800 metrů její délky. Skanzen je umístěn v katastru obce Úsilné, která se předloni stala nejlepší jihočeskou vesnicí, což je dodnes zřejmé,“ uvedl Jaroslav Kubánek, člen správní rady Nadace LANDEK. Kromě něj dorazili Pavel Sisr a Jaroslav Minka za KPHM Ostrava, Ladislav Kajzar za KKH Stonava, Jan Kavka za KKH Barbora, Rostislav Grim za KKH Dolu František a Jaromír Stříž za HS Rozkvět Sedliště.

Permon

Konzilium pak řídil 1. místopředseda SHHS Zdeněk Brázda s tajemníkem Pavlem Davidem a mincmistryní Helenou Tomšovskou. „Omluvil se perkmistr Miroslav Šťastný, protože se účastnil ve zkušební komisi maturit v Příbrami. A také Josef Gavlas z naší nadace, jenž jednal v Báňské Štiavnici,“ přiblížil Kubánek s tím, že během hlasování došlo i k menším problémům. To když v první kategorii napočítal místopředseda Brázda osmadvacet hlasů... z dvaadvaceti přítomných! Nesrovnalosti se vyřešily na konci, kdy kázal jednotlivým spolkům vkládat své hlasy do slavnostní hornické čepice.

Radek Lukša

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 24. 05. 2016 | 1012 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Radek Lukša
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server