Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 19.09.2022 do 26.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Nadace LANDEK Ostrava ve třetí dekádě

Výroční zpráva 2015 zmínila i úbytek financí od klíčových partnerů z našeho revíru, což logicky způsobuje situace v českém černouhelném průmyslu.

Stříbro

Plně stabilizovaná, se schváleným a upraveným statutem i novým sídlem loni vstoupila Nadace LANDEK Ostrava (NLO) do třetí dekády své činnosti. Částkou přesahující 1,16 milionu korun podpořila celkem šestadvacet projektů. Vyplynulo to z výroční zprávy za rok 2015, kterou její představitelé zveřejnili v závěru března.

„Po úbytku financí od dřívějších dominantních partnerů – společnosti OKD a některých na ni navázaných subjektů – na nulu nyní tvoří podstatnou část příjmů nadace výnosy z nadačního kapitálu. Ke snížení počtu našich sponzorů bohužel došlo celkově, i přes jistý hospodářský růst v republice. Naštěstí tuto ztrátu částečně vyvážily vyšší příjmy od měst, městských obvodů či obcí, kde probíhala nebo probíhá důlní činnost. Prostředky pomohly získávat i dopisy, osobní přístup, dary a reklama,“ sdělil Josef Gavlas, ředitel NLO. Ta začala nově pracovat s menší – desetičlennou – správní radou a tříčlennou dozorčí radou.Stěžejní projekty pro NLO v minulém roce byly podpory akcí v hornických lokalitách včetně 19. Setkání hornických měst a obcí v Havířově, činnosti KPHMO i dalších profesních spolků, opravy kulturních památek ve skanzenu na Landeku, vydávání tematických publikací. „Také jsme spolufi nancovali instalování busty významné baletní osobnosti – Emericha Gabzdyla – v Národním divadle moravskoslezském,“ připomenul Gavlas.

Ten ostatně loni zastupoval NLO na většině akcí Sdružení hornických a hutnických spolků ČR a dalších setkáních cechu v Česku, Polsku či na Slovensku. Koncem roku obnovila NLO partnerství s Dolní oblastí Vítkovice a od Fóra dárců ČR získala opět Známku kvality nadace. „Podíleli jsme se též na zřízení Hornického muzea ve slovenském Pezinku. Zástupci tamního hornického spolku se učili či studovali v Ostravě a část své havířské kariéry strávili v našem revíru – nezapomínají a my také nezapomněli,“ dodal Gavlas.

Radek Lukša

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 06. 05. 2016 | 884 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server