Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 19.09.2022 do 26.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

HORNÍCI V4 POPRVÉ SPOLEČNĚ U PŘEDSTAVITELŮ SLOVENSKA

Slovensko

Přijímáním zástupců hornických spolků na nejvyšších úrovních dokazují státníci a politici vůbec, jak si váží jejich činnosti. Kromě českých senátorů (více v Horníku 7/2015) si na ně našli čas také v Národní radě Slovenské republiky v Bratislavě a chystá se i setkání v Parlamentu Maďarské republiky v Budapešti.

„Smyslem je alespoň symbolické ocenění našich aktivit spočívajících zejména v zachovávání hornických tradic. S předsedou slovenského parlamentu Petrem Pellegrinim, činiteli tamní vlády a Ministerstva hospodářství i primátorů či starostů hornických měst jsme se viděli už podruhé. V předešlých letech nás dokonce zval tehdejší prezident Ivan Gašparovič do svého paláce,“ sdělil po návratu z Bratislavy Josef Gavlas, 2. místopředseda Sdružení hornických a hutnických spolků (SHHS) ČR a ředitel Nadace Landek Ostrava.


Slovensko Slovensko     Neméně důležité podle něj je, že se v Národní radě SR objevili poprvé členové předsednictev havířských sdružení V4 – Visegrádské čtyřky – zahrnující Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. „S kolegy z těchto zemí se setkáváme od roku 2011 a vyvrcholením naší činnosti se stal vloni v Bánské Štiavnici podpis memoranda vládám jednotlivých zemí i Evropskému parlamentu. K memorandu se připojilo i Rakousko a Slovinsko,“ vysvětlil Gavlas.

Slovensko

Mezinárodní kontakty budou, jak upozornil, pokračovat v květnu v Budapešti. Pak v červnu v Příbrami, kam přítomné zval perkmistr SHHS ČR Miroslav Šťastný na 20. Setkání hornických a hutnických měst ČR a souběžně plánovaný 16. evropský hornický a hutnický den. V srpnu by pak rád všechny přivítal v Gelnici její primátor Dušan Tomaško na 9. setkání hornických měst a obcí Slovenska.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 17. 03. 2016 | 893 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server