Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 31.01.2023 do 07.02.2023

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

Ostravsko-karvinský revír vedle Karla IV.

KPHMO přibližuje činnost i hornické tradice v chodbě místopředsedů Senátu ČR ve Valdštejnském paláci v Praze. Výstavu podpořila Nadace OKD i Nadace Landek.

Valdštejnský palác

Uhlí na Ostravsku – Činnost a hornické tradice KPHMO. Tak se jmenuje expozice čtrnácti informačních panelů umístěná ve Valdštejnském paláci v Praze, sídle Senátu Parlamentu ČR. Klub přátel Hornického muzea Ostrava takto představuje veškeré aktivity, činnost svých partnerů i kolektivních členů a vůbec hornictví v našem revíru.

Výstava je v chodbě místopředsedů Senátu, kudy prochází maximální množství návštěvníků a hostů z řad politiků i veřejnosti či ofi - ciálních delegací. „Původně jsme ji chtěli dát do předsálí hlavního sálu, ale tam by se nám vešlo jen dvanáct panelů. Takže je na místě, které snad nelze v Senátu minout. Navíc přes chodbu vedle probíhá výstava o Karlu IV., tu jsme si i my havíři samozřejmě rádi prohlédli,“ sdělil za KPHMO Karel Budín s tím, že vernisáž měli 10. února.Valdštejnský palác Valdštejnský palácBudín s předsedou jel do Prahy předem, s úkolem instalovat expozici a se záměrem zúčastnit se tradičního setkání hornických spolků se senátory – obojí se vydařilo. Posléze vlakem dorazilo na čtyřicet zástupců ostravsko-karvinského revíru. „Samotné zahájení naší výstavy proběhlo důstojně v historických prostorách paláce na schodišti před chodbami místopředsedů. Uvedla ji skrutátorka Senátu Eva Baránková, promluvil senátor Antonín Maštalíř, který nad ní převzal záštitu. Následně obsah a smysl expozice přiblížil náš předseda Petr Rojíček,“ uvedl Budín.

Valdštejnský palác

Tomu se dostalo cti seznámit s těžbou a udržováním montánních tradic v revíru společnosti OKD zahraniční hosty. „Oslovil mne jeden senátor, který právě měl návštěvu z Kazachstánu. Velvyslance a jeho tajemníka. Provedl jsem je výstavou, osobně to považuji za velké zadostiučinění. Zvěčnili se nám rovněž do pamětní knihy,“ nechal se slyšet Budín. Vernisáž si podle něj nenechal ujít ani Eduard Hezcko, bývalý horník působící jako náměstek primátora v Havířově, i zástupci klubových partnerů Green Gas DPB, VVÚU Ostrava, HTS, obce Stonava, Nadace LANDEK Ostrava.

Připravil Radek Lukša

Vernisáž

Prohlídka Valdštejnského paláce


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 28. 02. 2016 | 1112 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server