Pracovní semináře

Vyhledat text

Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 19.09.2022 do 26.09.2022

Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2020
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Slovo předsedy
Knihy hornická tematika

Horník

TURISTÉ SI NOVOROČNĚ VYŠLÁPLI LANDEK I EMMU

Turiste

Česká státní vlajka i hornická zástava zavlály opět na rozhledně na Landeku a pod nimi se ve větru třepotal nápis Cíl. Kopec s nadmořskou výškou 280 metrů hostil už 16. ročník Novoročního výšlapu v režii turistů TJ Baník Ostrava. Cestu sem si našlo a účastnické listy s pamětními razítky a odznaky odneslo celkem 345 lidí.

„Už název našeho oddílu odkazuje na havíře, hlásíme se k této tradici. Podporuje nás Landek Park a výšlapů se účastní spousta bývalých horníků z Petřkovic a okolí, kteří na zdejší šachtě pracovali a jsou s ní spjati. Mimochodem, patřím mezi ně také. Proto na novoroční akci vždy vyvěšujeme hornickou vlajku a doufám, že ještě dlouho budeme,“ konstatoval Václav Šebek, z jehož hlavy před šestnácti lety vzešel nápad na tento výlet.

Turiste      „Nový rok jsme s turisty trávili na různých výšlapech, Praděd, Kubánkov a tak. Nakonec mě napadlo – vždyť tady máme kopec s rozhlednou, proč ne na Landek? První ročník nám přišlo pětačtyřicet lidí, což jsme považovali za úspěch a impuls pokračovat,“ vysvětloval vysloužilý pracovník šachet Urx (Anselm), Stachanov a Koblov, jenž pracoval v úsecích rubání i příprav a do penze v důlní dopravě. Nyní provádí v hornickém muzeu.

Výšlap na Landek měl libovolné místo startu, stejně jako výstup na haldu Emma. Ten v pátek 1. ledna 2016 zorganizovali turisté z SSK Vítkovice, a to už podesáté. „Krásné počasí v první polovině dne se projevilo na účasti. Po rekordu z roku 2013 byla druhá nejvyšší. Rozdali jsme 808 diplomů,“ nechal se slyšet Herbert Schenker za pořadatele.


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Redakce Horník | Vydáno dne 11. 01. 2016 | 1030 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
MOBIL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server